Audi

Bavyera’lı boğa Audi SQ7 4.0 TDI

Audi SQ7 4.0 TDI

Bavyera’lı boğa Audi SQ7 4.0 TDI

Audi, Cenevre Otomobil Fuarında otomobil programında bulunan en güçlü Diesel’ni tanıttı. Canavar model Audi SQ7 TDI’de bulunan 4.0 litrelik V8 motor 435 beygir güç ve 900 Nm tork üretiyor.

Böyle bir büyük SUV’un 0’dan 100 km/s 4,8 saniyede yapabilirken yeni SQ7 maksimum hızı 250 km/s olarak sınırlandırılmış. Kaputun altında bir V8 motoru bulunsada, 6 silindirli bir motora yakın yakıt değerini sunabilen otomobilin ortalama yakıtı 7.4 l/100km olarak belirtilendi.

Audi SQ7 4.0 TDI

Kalkış ve düşük devir anlarında yaşanan turbo gecikmesini herkes için bir sorun olduğunu biliyoruz, o yüzden Audi bu sorunu bir elektrikli kompresör (EPC) çözdü ve turboda oluşan boşluk kalkacak.

Audi SQ7 4.0 TDI’de 8 ileri tiptronic şanzıman bulunuyor ve gücünü Quattro sistemine aynı zamanda kilitli orta diferansiyelle iletiyor. Alman boğa standart olarak 20 inç jantlar üzwerinde duruyor isteğe göre 22 inç jantlarda programda yer alıyor ayırca opsiyonel olarak sürüş dinamiklerini geliştiren bir paket bulunuyor, bu pakette sopr diferensiyel, elektromekanik aktif yatma stabilizasyonu ve arka tekerleklere dönüş yeteneği sağlayan sistem ekli.

Standart olarak LED farları bulunan Audi SQ7 4.0 TDI’de opsiyonel olarak Matrix LED farları sipariş edilebilinen otomobil müşteriler  5 veya 7 koltuklu olarak satın alabilecek.

Audi SQ7 4.0 TDI’nin siparişleri ilk bahardan sonra verilebilecek ve Almanya fiyatı ile 89.900 Euro’dan başlayacağı duyuruldu.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!