BMW

BMW M760Li XDrive

BMW M760Li xDrive

BMW M760Li XDrive

BMW premium sınıfında bulunan 7 Serisine bir M modeli ekliyor. Cenevre Otomobil Fuarında prömiyerini kutlamasını bekleyen yeni BMW M760Li XDrive 600 beygir gücünde V12 çift turbo motoruna sahip olucak.

BMW M760Li xDrive

Mercedes-Benz S-Serisinde AMG ve Audi’de S versiyonlar ile müşterilerin ilgisini çekerken Münihi’li otomobil üreticide artık BMW 7 Serisine daha sportif ve daha dinamik sürüş için motoru elden geçirdi. Gerçek M modeli olmasada BMW yeni model 7 Serisini M-Performance etiketi ile sportif bir dokunuş sunuyor.

BMW M760Li xDrive

BMW M760Li XDrive’ın kaputun altında ise 6.6 litre hacimli V12 çift turbo beslemeli motor bulunuyor. Dört tekerlekten çekişli olan V12 motor 600 beygir güç ve 800 Nm tork üretebiliyor.  0’dan 100 km/s 3,9 saniyede tamamamlayan BMW M760Li XDrive’ın maksimum süratı 250 km/s sınırlandırılmıştır. Mevcut ‚M Driver’s Paketi‘ ile maksimum sürat 305 km/s’te ile sınırlandırılmış. Optimize edilmiş 8 ileri vites otomatik spor şanzımanına sahip olan otomobilin ortalama yakıtı 12,6 litre ile duyuruldu.

M aerodinamik paketi eklenerek dış görünümde de bazı değişiklikler yapıldı. Mesela ön tamponda büyütülmüş hava girişleri, gövde parçalarında bazı süselemeler ve flep kontrollü dört çıkışlı spor egzoz sistemi bulunuyor. M felsefesi iç mekanda da görüşüyor. Spor direksiyon, pedallar ve uygulamalar – hepsi M ama M spor koltukları bulunmuyor. BMW koltuklarda elektrikli ayarlanabilir konfor koltukları ekliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!