Otohaber

BMW’de spor kardeşler X5 M ve X6 M

BMW X5M & X6M (2015)

Bavyeralı markanın Türkiye pazarında da satışa sunduğu BMW X5 ve aralık ayında yollardaki yerini alacak Yeni BMW X6’nın M versiyonları gün yüzüne çıktı. BMW X5 M ve BMW X6 M’in tasarımı beklendiği gibi tüm diğer M modelleri gibi oldukça agresif.

İki otomobil de benzer tasarım detaylarını paylaşıyor. Geniş ve agresif tampon iki SUV’un da en çarpıcı özelliği… LED’li farlara ek olarak şişkin tamponlar ve aracın profilden görünümünü sportifleştiren yan marşpiyeller BMW X5 M ve BMW X6 M’de öne çıkıyor. Arka bölümde ise dört çıkışlı egzozlar, agresif tampon ve difüzör M imzasını taşıyor.

Kabinlerde ise Merino deri kaplı koltuklar, revize edilmiş klima kumandaları ve deri kaplı M direksyon simidi araçların hangi lige oynadığını gösteriyor. Alüminyum paddle shift, yine M logolu alüminyum süslemeler, alkantara ve deri döşeme konsol iki SUV’un sportiflik ihtiyacını karşılıyor.

BMW X5 M ve BMW X6 M’in kaputunun altında ise 4.4 litrelik 575 HP güç ve 750 Nm tork üreten V8 bir ünite yer alıyor. M süspansiyon sistemi sayesinde yere 10 mm daha yakın araçlarda Comfort, Sport ve Sport+ olmak üzere üç farklı sürüş seçeneği sunuluyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!