Süperspor

Bugatti Chiron’a rakip olan Koenigsegg Regera

Koenigsegg Regera

Bugatti Chiron’a rakip olan Koenigsegg Regera

Bugatti bu yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarında lüks modeli Veyron’dan sonra Chiron’u tanıtırken Koenigsegg’de 1.500 beygir gücünde olan yeni Hibrit modeli Regera’yı tanıttı.

Koenigsegg Regera

Böyle bir performansı yakalayabilmek için Koenigsegg mühendisleri yeni Regera modeline 1.312 beygirlik 5,0 litre V8 motoru yerleştirdi ve 3 elektrikli motorla birleştirdi. Normalde elektrikli motorlar güçlerini akslara iletir ama  Koenigsegg Regera’da iki 180 kW gücünde olan elektrikli motor güçlerini arka tekerlere yönlendirirken üçüncü 160 kW gücünde olan elektrikli motor krank miline eklenmiş. Elektrikli motorlar güçlerinde otomobilde bulunan 800 volt batarya paketinden alıyor ve toplam 700 beygir güç üretebiliyorlar. Hibrit otomobilin toplam güçü 1.500 beygiri aşıyor.

Koenigsegg Regera

Koenigsegg Regera 0’dan 100 km/s 2,8 saniyede ulaşırken 200 km/s 6,6 saniyede tamamlıyor. 10,9 saniye sonra 300 km/s ve 20 saniye sonra 400 km/s ulaşabiliyorsunuz.

Otomobilin arka bölümünde belirli süratten sonra acılan ve düşük hızda tamamen kaybolan spoiler bulunuyor. Lüks spor otomobilin fiyatı henüz Koenigsegg tarafından acıklanmadı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!