Bugatti

Sıra Bugatti Chiron’da

Bugatti Chiron

Sıra Bugatti Chiron’da

Volkswagen’a ait olan Bugatti 10 sene üretim süreci ardından, gecen sene Veyron modelin üretimi sonlandırmıştı. Bir çok söylentilerin ardından, Bugatti  bu sene Cenevre Otomobil Fuarında bombayı patlattı.

Bugatti Chiron

Merakla beklenen ve Fuarın yıldızı olan ‘Chiron’ adlı model gün ışığına çıktı. Adını Bugatti’nin en iyi sürücülerinden biri olan Fransız Louis Chiron’dan alan Bugatti Chiron, dünyanın en güçlü, hızlı, lüks ve en özel spor otomobillerinden bir olarak otomobil hayranlarına sunuluyor.

Olağanüstü bir performansa sahip olan Bugatti Chiron yaklaşık 1.500 beygir (1.478 beygir) güç ve 1.600 Nm tork üreten 8.0 litrelik W16 motor güçünü 7 ileri vitesli ve çift kavramalı şanzıman üzeri tekerlere yönlendiriyor.

Bugatti Chiron

0’dan 100 km/s 2,5 saniyede, 0’dan 200 km/s  6,5 saniyede ve 0 ‘dan 300 km/s 13,5 saniyede ulaşabilen otomobilin saatteki maksimum hızı ise 420 kilometre.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Vision Gran Turismo’dan ilham aldığı görülen otomobil Veyron modelinden 82 mm daha uzun, 40mm daha geniş ve 53 mm daha yüksek.

Bugatti Chiron

Dış görünümde ise ince uzun LED stopları, dev egzoz ve büyük radyatör çıkışlarıyla tüm dikkat üstüne çekmeye başarabiliyor. Karbon fiber şasiye sahip olan Bugatti Chiron’nun iç mekanında deri, karbon fiber ve fırçalanmış alüminyum malzemeler dikkat çekiyor. Ayrıca dört adet yüksek performans sunan tweeter’ın yer aldığı otomobildeki her bir hoparlör tek karat elmasla kaplı.

Dünya genelide sadece 500 adet üretilecek olan Bugatti Chiron’un satış fiyatı 2,4 milyon Euro olduğu açıklandı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!