Otohaber

Vahşi fransız Bugatti Vision Gran Turismo

Bugatti Vision Gran Turismo

PlaySation konsolu için tasarlanmış olan Bugatti Vision Gran Turismo’nun gerçek olduğuna inanmakta oldukça zorlandığımız araba bu yıl Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtıldı. Performans canavarı otomobilleriyle tanıdığımız Bugatti’nin pek alışılageldik otomobiller geliştirmediği bir gerçek.

Bugatti resmi olarak Vision Gran Turismo konseptinin örtüsünü kaldırdı. Fransız süper otomobil üreticisi Bugatti “Bu konsept ile Bugatti’nin yarış başarıları ve motor sporlarına olan teknolojik katkılarını göstermek istedik” şeklinde bir açıklama yayınladı. “Bu proje aslında Bugatti’nin 1920 ve 1930’larda Le Mans 24 Saat yarışlarında kazandığı başarılara övgü olarak yaratıldı.” Bu araç tasarlanırken iki temel kurala çok dikkat edildi: Birincisi araç hiç şüphe bırakmayacak şekilde Bugatti tasarımlarına benzeyecek, ikincisi ise aracın üzerinde her parça gerçekten işe yarayan bir özelliğe sahip olacak.

Araç Polyphony Digital Inc ortaklığı ile sanal ortamda son yarış teknolojileri simülasyonları ve sanal aerodinamik analizler yapılarak tasarlandı. Araç yan tarafından geleneksel Bugatti’lerin tasarımlarına benzerken, ön tarafta at nalı şeklindeki ızgara, 8 LED’li farlar, ön tampon altı kanat ve arka gövde üstü kanat aracın belirgin özellikleri. Dışarıdan ilk bakıldığında at nalına benzeyen bir ızgaraya sahip olan Bugatti Vision Gran Turismo, 8 LED’li farları ve kanatları ile de dikkat çekiyor. Şirket tasarımcıları, Vision Gran Turismo’nun, Bugatti’nin DNA’sına en uygun şekilde tasarlandığını belirtti. Şirket ayrıca bir yıl sonraki yıl değeri 2.5 milyon dolara varan 1400 beygir gücündeki ve saatte 300 mile yaklaşan hıza sahip Chiron modelini de duyuracak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!