Otohaber

Şehir Cowboy’u Hyundai Tucson

Hyundai Tucson

Tanıtımından yaklaşık 5 yıl sonra ix35 sahneye yeniden eski adıyla dönüyor: Tucson. i-Serisi adlandırma sistemi ile her model adı beraberinde Hyundai adının da okunması marka bilinirliğini pekiştirdi, sıradaki adım ise yeniden sözcük model adlarını teker teker öne çıkarmak ve bu sayede her sınıf ve pazarda marka varlığını güçlendirmek. İşe başlamak için dünya çapında tanınan Tucson adı çok uygun. İlk defa 2004 yılında bu adla satışa sunulan kompakt SUV modeli, Hyundai’nin sloganında da kendine yer bulan “yeni düşünme” stratejisi ile şekillendirilmiş yeni neslinde yeni olanaklar sunuyor.

2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda 48V hibrit ve plug-in hibrit konseptleri ile beraber sergilenen Tucson, atletik tasarım ve modern teknoloji ile sınıfında öne çıkıyor. 4475 mm uzunluk, 2670 mm dingil aralığı, 1850 mm genişlik ve 1645 mm yükseklik değerleri ile kompakt SUV sınıfının üst yarısında yer alan Tucson, Peter Schreyer etkisinde geliştirilmiş tasarımı ile özgün, sofistike ve kişilik sahibi. Diğer Hyundai modelleri ile ilişkilendirilebilecek detaylar ile hala kolay benimsenebiliyor, ancak aranan yeniliği de sunuyor.

Akışkan yüzeyler, belirgin oranlar ve keskin çizgiler güven veren, sert ancak sevecen görünen bir surat oluşturuyor. Burnun ortasında yeni marka yüzünün temel ögesi altıgen ızgara yer alıyor. Diğer detaylardan çıkıklaştırılan bu ızgara eskisinden daha belirgin çizgilere sahip. Farlara birleşimi onu öne çıkarıyor. Burnun alt kısmındaki detaylar da aracın genişliğini vurguluyor. Geriye çekilen A-sütunu burnun uzunluğunu vurguluyor, alttaki geniş çaplı tekerlekler ise aracın yere sağlam bastığını hissettiriyor. Arka cephe detayları yan ile bağlantıları sayesinde yüzeyler arasında ortaklık kuruyor. Nitelikli, etkileyici, hatta görkemli dış tasarımı ergonomi odaklı iç mekan izliyor. Yumuşak dokunuşlu, kaliteli hisli malzemeler ile donatılan kokpit, geçirildiği kapsamlı ergonomi testleri ile sürücü ve yolcular için en kullanışlı hale getirilmiş. Orta konsolun yatay hatları genişliği ve ferahlığı vurguluyor. Sürücüye dönük kontroller ortasındaki 8 inçlik multimedya ekranı navigasyona erişim sağlıyor. Gerçek zamanlı trafik bilgisi ek özellikler arasında. USB ve AUX bağlantısı aracın multimedya sistemine akıllı telefon ve müzik çalarların bağlanabilmesini sağlıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!