Otohaber

Peugeot Fractal Frankfurt’ta tanıtıldı

Peugeot Fractal

Fransız üreticilerin büyük fuarlarda dikkat çekici konsept sergileme geleneği bu yıl Frankfurt’ta da bozulmayacak gibi görünüyor. Peugeot’nun kompakt cabriolet modeli Fractal, markanın genel tasarım diliyle birlikte genel olarak üzeri açılabilen otomobil kavramının alacağı yönü bizlere gösteriyor. Keskin köşelere sahip bir tasarım anlayışına sahip olan otomobil ince yapılı LED aydınlatma grubuyla etkileyici bir duruş sergilerken büyük jantlar, şişkin çamurluklar ve yatık A sütunu dinamik görünümü pekiştirmiş.

Yan aynalar yerine kameralara yer verilirken yatık arka camın üzerine eklenen spoiler gözlerden kaçmıyor. Tekerleklerin çevresini sararak neredeyse yere kadar inen çamurluklar arkada tamponu daha kalın gösterirken çift gövde rengi diğer sportif Peugeot modellerini hatırlatıyor. İlk bakışta standart bir hatchback gibi görünen otomobilin en ilginç yanıysa metal tavanının açılabiliyor olması. Keskin köşeler temasının devam ettiği ve geriye doğru açılan kapılardan ulaşılan iç mekanda dört adet tekli koltuğa sahip olan aracın taban kaplaması pul benzeri çıkıntılardan oluşuyor. Oval direksiyon simidi ve dijital gösterge panelinin yanında vites konsolunun büyük bölümü dokunmatik bir ekranın kaplıyor olması fütüristik görünümü pekiştirmiş.

Elektirikli motorları ile 450 km yol gidebilen Peugeot Fractal Konsepti, 102 beygir gücünde ve 0-100 km/s hıza 6.8 saniyede ulaşabiliyor. Peugeot Fractal Konsepti orta konsolda ise 7.7 inçlik AMOLED teknolojisine sahip dokunmatik bir ekran barındırıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!