Otohaber

Büyük SUV Mitsubishi Pajero

Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi ardı kesilmeyen teaserlar ve casus fotoğraflardan sonra yenilenen Pajero Sport modelini resmen tanıtmış bulunmaktadır. Pajero Sport’ta da Dynamic Shield adı verilen ön yüz tasarımı olacak. Karşımıza çıkan bu tasarım da bolca krom parçanın yanı sıra uzun ince önce farlar ve daha aşağıda gündüz LED farlarıyla konumlandırılmış sis farlarından oluşturuluyor.

İç mekanda ise büyük bir bölümünün Pajero’nun temelini oluşturan L200’den alındığını farketmemek elde değil. Gümüş rengi trim, son derece rahat deri koltuklar ve yeteri büyüklükte multimedya ekranı olan bir iç mekana sahiptir. Bir ilk olarak Mitsubishi’de elektrikli el freni kullanılmış. Pajero Sport’a gücünü veren ünite 2.4 litrelik bir turbo dizel. Pajero Sport’a özel şanzıman olarak da yeni geliştirilen 8 ileri bir şanzıman seçilmiş.

Mitsubishi Pajero Sport 2016’nın satışı bu sonbaharda Tayland’da başlayacak. Bu tarihin ardından ise birbirini takip edecek ülkeler Avustralya, Güneydoğu Asya, Ortadoğu, Güney Amerika ve Rusya bölgelerinde toplamda 90’dan fazla ülkede satışa sunulacak.

Yazar: Lili

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!