Otohaber

Chevrolet Avrupa pazarından çekiliyor!

Chevrolet Cruze Station Wagon

Operasyonlarını Opel ve Vauxhall üzerinde yoğunlaştırmak isteyen General Motors, Chevrolet markasını Avrupa pazarından çekmeye karar verdi.

ABD’li General Motors, Avrupa pazarında sertleşen rekabet ortamına ayak uydurabilmek için radikal kararlar alacağını açıkladı.

2005 yılında Chevrolet markasıyla pazara giren GM, düşük karlılık oranı ve ağır iş yükü nedeniyle Chevrolet markasını geri çekmeye karar verdi. Yüksek piyasa değeri ve iyi giden satış grafikleri nedeniyle Opel ve Vauxhall markalarına odaklanma kararı alan General Motors, operasyonel değişiklikleri 2015 yılı sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.

Cadillac markasını da Avrupa’da ön plana çıkarmayı düşünen GM, yeni model yelpazesi ile pazarda yer edinmeyi hedefliyor. Ekonomik olarak zor günler geçiren firma, Avrupa’yı bir çözüm noktası olarak görürken, zaman ve nakit kaybına yol açacak riskli girişimlerden de uzak duracağını belirtiyor.

Chevrolet konusunda açıklama yapan General Motors Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Girsky; “Güney Kore’de üretimde olan Chevrolet markası geçen yıl Avrupa’ya 186 bin ihraç edebildi. Yaptığımız iş birlikleri de malesef çözüm vermedi. Bu finansal tablo bizim için kabul edilemez. Aldığımız bu kararlar doğrultusunda ABD ve Rusya pazarına ağırlık vereceğiz. Avrupa pazarında ise özellikle batı kısmında Chevrolet markası altında Corvette ve Camaro gibi ikonik modeller üzerinde satış yapacağız” dedi.

Servis ve bayi ağını koruyacağını açıklayan firma, Chevrolet müşterilerini mağdur etmeyeceklerini, garanti ve yedek parça sorununun oluşmayacağını da duyurdu.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!