Green

Elektrik Motorlu Araçta Renault – Bollore İşbirliği

Renault Zoe

Renault ve Bolloré grupları elektrik motorlu araçlar alanında oto-paylaşım çözümlerinin ortaklaşa geliştirilmesi ve endüstriyel ve ticari işbirliklerinin kurulması olanaklarını incelemek amacıyla bir niyet mektubu imzaladı.

Renault açıklamasına göre, işbirliği kentlerde kapsamlı elektrik motorlu araç oto-paylaşım çözümlerinin ortaklaşa geliştirilmesi ve pazarlanmasını, Fransa’da Bluecar ve 20 kilovat saat (kWs) kapasiteli Bolloré bataryası bazında üç koltuklu bir aracın tasarımı ve üretimini kapsıyor.

Açıklamaya göre, Bluecar 4 koltuklu mevcut model gelecek yıl haziran ayında lansmanı yapılacak üstü açılabilir yeni modelin sayılarında beklenen artış üretim artışına yol açacak. İki grup üretimin bir kısmının Renault grubunun Dieppe fabrikasına transferini ve Renault tarafından parça ve aksam tedarik şekil ve olanaklarını inceleyecekler.

Halen dünyada en büyük elektrik motorlu araç oto-paylaşım sistemi olan Autolib’ sisteminin üçüncü işletme yılı başlangıcında, kiralamaların üçte ikisinin araçta azami üç yolcu ile yapıldığı gözlemlendi. Bu saptamadan yola çıkan iki grup, 200 km’den fazla menzile sahip olan, üç koltuklu (3,1 m uzunluğunda) bir elektrik araç modelinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi ile ilgili olarak Renault’nun Bolloré grubuna verebileceği desteği inceleyecekler.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!