Otohaber

Ford Mustang Shelby GT350

Ford Mustang Shelby GT350

Ford Mustang Shelby GT350 başlangıcında geçen yılın sonlarında ve 2015 başında GT350R ardından, bu ikili hakkında ek bilgiler yayınladı.

Başlangıç olarak, en sert GT350R türevi 1655 kg ağırlığındadır ve Track Paketi ile donatılmış bir Mustang GT’den 59 kg daha hafiftir. Bu ağırlık tasarrufu arka koltuk, klima ve radyo kaldırılmasının yanı sıra karbon fiber jantlardan da kaynaklanmaktadır. GT350 ele alındığında, ağılığı 1705 kg ancak arka koltuk, radyo ve klima içermesiyle günlük sürüş için daha uygun olduğunu görüyoruz.

Diğer yandan, bu ikilinin 5 farklı sürüş modu olacağı biliniyor. Bunlar Normal, Sport, Track, Weather ve Drag modları olacak. Her sürüş modeli için gaz kelebeği kontrolü, direksiyon çabası, egzoz, ABS, çekiş ve stabilize kontrol sistemlerinin yanı sıra MagnaRide süspansiyon da değişiklik gösterecek. Başlatma kontrol sistemi Drag, Normal, Spor ve Parça modlarında çalıştırılabilir.

Tüm araçlar aynı doğal emişli 5.2 litrelik V8 motoru ile güçlendirilmiştir. Bu motor bugüne kadar Ford tarafından üretilen en yoğun güçlü ve güçlü doğal emişli olandır. Motor 526 beygir üretiyor. 4750 rpm gibi düşük bir torkta azami güç 7500 devire ulaşıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!