Otohaber

Hafif Mazda MX-5 Speedster ve MX-5 Spyder

Mazda MX-5 Spyder and MX-5 Speedster

Hafif Mazda MX-5 Speedster ve MX-5 Spyder

Mazda, Amerikada düzenlenecek olan SEMA Otomobil Fuarına bir diyet programı sonrası MX-5 Roadster ve MX-5 Spyder’i tanıtacak. Japon otomobil üretici Mazda geçen yıl dörtüncü nesil MX-5’i tanıtmıştı ve bu yıl tanıtılacak olan Roadster ve Spyder yeni Mazda MX-5’in temelleri üzeri geliştirildi.

1.043 kg hafifliğende olan Spyder modeli ‚Bikini‘ kumaş tavana sahip olan model oldukça sportif görünüyor ayrıca ön panjura sis farlar eklenirken ön tampon altına eklenen splitter dikkat çekiyor ayrıca 17 inç çaplı hafifletilmiş jantlar bu modelde bulunuyor.

Speedster modelinde ise 16 inç çaplı jantlar yer alıyor. Biraz daha bir agresif görünüme sahip olan bu modelin yan camlarıyla birlikte ön camı iptal edilirken tavanı da kapanmıyor. Yan aynaları daha ince bir tasarımla dizayn edilirken bu konseptin takla barları da bagaj bölümüne doğru uzayan korumalara sahip. Speedster modeli böylece 943 kg’a düşüyor.

İki otomobil’de karbon fiber koltuklara kullanılırken fren sistemide Brembo’dan geliyor. Ayarlayabilen süspansiyon sitemine sahip olan Mazda MX-5 Spyder ve Speedster’de 2.0 litre motora sahip. 

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!