Otohaber

Jaguar F-Pace’den Porsche Macan’a büyük saldırı

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace prototip Tour’un ilk aşaması için destek aracı olarak kullanılıyor, ekip üyelerini ve İngiliz bisikletçi Chris Froome, Luke Rowe, Peter Kennaugh ve diğerleri için destek ekipmanlarını taşıyor. Bu süreç Tour’un standartlarına göre kısaydı. Araç daha sonra Paris’te bitiş için binicilere katıldı.

Jaguar C-X17 ye dayanarak ve Jaguar F-Type’dan esinlenerek ve Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarında ilk lansmanını takiben, Jaguar F-Pace 2016 başlarında satışa çıkacak. Otomobilin ilk görünümü firmanın marka müdürü Steven de Ploey tarafından Nisan ayında onaylandı.

Jaguar F-Pace’in süperşarjlı 3.0 litre V6 sürümünün nasıl göründüğü casus çekimlerle yakalandı. Prototipin hala yoğun bir şekilde gizlenmiş olmasına rağmen, bazı bilgiler Jaguar’ın yeni SUV’unun bir performans versiyonu olacağına işaret ediyor. Kırmızı fren kaliperleri, iki büyük egzoz borusu, kısa ve kalım alaşım jantları bulunuyor. Süperşarjlı 3.0 litre V6 benzinli motor Jaguar F-Pace’in en güçlü versiyonu olacak şekilde ayarlandı. Ayrıca Jaguar’ın yüksek performanslı modellerinin birçoğunda kullanılan kompresörlü 5.0 litre benzinli V8’in F-Pace için de kullanılması ihtimaller dahilinde.
Boyutlarının ve büyüklüğün C-X17’e yakın olduğu söylenebilir. 4.72m uzunluğunda olması ile Range Rover Evoque’dan 400 mm daha uzundur ve yüksekliği ise 1.65 m.

Arka tavanı ona zarif profil sağlamasına rağmen F-Pace, Jaguar’ın tipik şık araba tasarımlara göre daha dik bir duruşa sahiptir.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!