Otohaber

Küçük italyan Fiat 500

Fiat 500 (2008)

Fiat 500 Yeni Model Küçük Araba Piyasaya Çıkıyor İlk Çıktıgında Alan Kişi KOÇ Şirketlerinin Sahibi Mustafa Koç Oldu Zevklerinize Bir Yenisini Bu Küçük Arabayala Katabilirsiniz 1.3 Multijet 75 Bg dizel motoru 111 gramlık karbon gazı salınımı ile en düşük CO2 emisyonuna sahip araç olarak göze çarpıyor.

Bir yılda dünya çapında 260 bin adetten fazla sipariş alan ve Türkiye’de 28 bin YTL’den satışına başlanan Fiat 500’ün ilk sahibi Koç Holding Başkanı Mustafa Koç oldu.

Kendi segmentinde yeniliklere imza atan Fiat 500, EURO NCAP testinden 5 yıldız almayı başaran 3.55 metre uzunluğundaki ilk otomobil oldu. 7 hava yastığı ve tüm motor seçeneklerinde ESP özelliğini standart donanım olarak üzerinde bulunduruyor.
1.2 litre 69 beygir, 1.3 Multijet 75 beygir ve 1.4 16v 100 beygir motor seçenekleriyle ithal edilecek. 2009 yılında yasal zorunluluk olarak yürürlüğe girecek olan ”Euro 5” emisyon standartlarını yakalayan Fiat 500 oldukça çevre dostu görünüyor. 12 ayrı renk seçeneğine sahip Fiat 500’ün uzunluğu 3,55, genişliği 1,65 metre, yüksekliği 1,5 metre.

Sürücü diz hava yastıkları kompakt otomobiller arasında ilk defa standart olarak yer alıyor. ABS ve EBD de (elektronik fren güç dağılımı), çift aşamalı açılabilen sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, FPS (yangın önleme sistemi), aktif gergili ön emniyet kemerleri ve 3 noktalı arka emniyet kemerleri standart donanımlar arasında.

Üst sınıf otomobillerde sunulan elektronik stabilite programı (ESP), motor fren torku düzenleyici (MSR), patinaj önleme sistemi (ASR) ve yokuşlarda otomobilin geriye kaymasını önleyen Hillholder güvenlik paketi içinde yer alıyor.

Araçtaki ‘Blue&Me®’ sistemi de; kullanım esnasında kolay ve güvenli bir şekilde telefon etmeye, gelen çağrılara cevap vermeye, mesajların sistem sesli okunmasına ve müzik dinlemeye imkan veriyor.

Gerek şehir içi kullanımda gerekse şehirlerarası yolculuklarda düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlayan otomobilin 1.3 Multijet 75 Bg dizel motoru 111 gramlık karbon gazı salınımı ile en düşük CO2 emisyonuna sahip araç olarak göze çarpıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!