Otohaber

Makyajlı Jaguar XF New York’ta

Jaguar XF (Facelift 2011)

İngiliz üretici Jaguar, başarılı satış rakamlarına ulaşan sedan modeli JAguar XF’i makyajladı. Dünya prömiyeri 2011 New York otomobil fuarında yapılan araçta yeni bir motor da kullanılmaya başlanmış.

Genel hatlarında bir değişiklik olmayan şık otomobil büyük kardeş Jaguar XJ‘in yüzünü almış. Yeni jant ve gövde rengi seçenekleriyle aracın görünümünü taze tutmaya çalışan Jaguar başarılı bir iş çıkartmış. İncelen farlara LED gündüz farları ekleyen üretici stopların da tamamında bu teknolojiyi kullanmış.

İç mekana geçildiğinde de büyük bir değişiklik olmadığı görülmekle birlikte navigasyon ve eğlence sistemlerinin ortak ekranı yenilenmiş. Koltuklar da makyajdan paylarına düşeni alırken döşeme ve kaplamaların renk seçenekleri de zenginleştirilmiş.

Üretimde olan motor seçeneklerinde bir yenilik bulunmayan aracın turbo Diesel ünitelerine bir yenisi eklenmiş. İlk olarak 2010 yılında duyurulan 2.2 litre hacimli motor 190 beygir güç, 450 Nm tork üretebilmekte. Range Rover Evoque‘da da kullanılacak olan ünite 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla 0’dan 100 km/s sürate 8.5 saniyede ulaşabilirken araca 225 km/’lik maksimum sürat sağlıyor. Bu motorla donatılan XF modelinin ortalama yakıt tüketimiyse 100 km’de 5.4 litre olarak açıklandı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!