Otohaber

Münih’in gururu BMW M5

BMW M5 (2012)

Düşük çözünürlüklü fotoğraflar ve teknik verilerin ardından BMW’nin en sportif sedan modeli M5’in resmi tanıtımı yapıldı. Özellikle önceki gün yazdığım makaleyi okuyanlar için büyük bir sürprizi bulunmayan otomobil ilk olarak, 23 Haziran’da düzenlenecek olan M Festivalinde görücüye çıkacak.

Tasarım olarak M-Sport görüntü paketiyle donatılmış olan BMW 5 Serisi modellerinden çok farklı olmayan aracın ön ve arka tamponları biraz daha sportif çizgilere sahipken 19 inç çaplı jantlar X5M ve X6M modellerinde kullanılanları andırıyor. Yuvarlatılmış yan aynalar ve dört çıkışlı egzoz sistemiyle birlikte renkli kaliperlere sahip bir fren sistemi de içeren otomobilin fren diskleri delikli.

İç mekanında dışarıdakinden de fazla oranda sadelik sunan M5’i ele veren unsurlar M logolu vites topuzu ve direksiyon simidi gibi diğer modellerde de ekstra olarak ısmarlanabilen donanımlar.

Daha önceden de açıklandığı gibi çift turbo beslemeye sahip 4.4 litre hacimli bir v8 motorla donatılan araç 560 beygir güç, 680 Nm tork üretebilirken yarı otomatik şanzımanı 7 ileri oran sunmakta. 0’dan 100 km/s sürate 4.4 saniyede ulaşabilen M5’in 200 km/s hızlanması 13 saniye sürerken auto start-stop sistemi sayesinde ortalama yakıt tüketim değeri 9.9 litre/100 km olarak belirtiliyor.

Maksimum sürati 250 km/s’te sınırlandırılmış olan araç M sürüş paketiyle alınırsa bu limit 305 km/s’e kadar ilerliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!