Otohaber

Mazda Koeru konsept ile Mazda CX-4’e bakış

Mazda Koeru

Japonlar Nissan Gripz ve Toyota C-HR gibi bir çok SUV tanıttı, şimdi sıra Mazda’da. Mazda bu yılki Frankfurt Otomobil Fuarında ‚Koeru‘ adlı konseptini tanıttı. Kodo – Design of Motion tasarım dilini yansıtan Mzda Koeru bu tasarımını en yakın hangi otomobilinde görebiliriz diye sorarsanız, CX-4 şeklinde bir tahmin yürütebiliriz. Firma bu modelini canlandırmak için böyle güncel bir tasarımı uygulayarak CX-4’ü yakın zamanda yenileyebilir.

Bu yeni konsept sade bir iç mekan tasarımına sahip ve düğme sayısı minimuma indirilmiş. Orta konsol kullanılırken hafifçe üzerine basılmış gibi duran dokunmatik ekran ve ileriye doğru uzanan vites topuzu görünümü en farklı olan parçalar.

Dış tasarımında ise ön ve arka bölümde ince LED farlar hoş bir görünüm sunuyor ayrıca tamponlar ve kapıların alt bölümlerinde şık görünümlü metal şeritler kullanılmış. Otomobilin aerodinamik tasarımı ile 21 inç çaplı jantlar birleşince ortaya iddialı bir görünüm çıkmış. 4.6 metre boya, 1.9 metre genişliğe ve 1.5 metre yüksekliğe sahip ve aks mesafesi 2.7 metre olarak açıklanıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!