Otohaber

Üstü açılır Citroen Cactus M Concept

Citroen Cactus M Concept

Bir sene önce satışa sunulan Citroen Cactus ve üzerinden çok zaman geçmeden şimdi Fransız otomobil firması yeni model Cactus M Concept’i tanıttı.

Üstü açık olan konsept model daha aktif bir yaşam stili olanların tercih edebileceği tarzda geliştirilmiş. Hatta bu otomobilin özellikle sörfçülere veya su sporlarıyla uğraşanlara yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü arabanın ayak koyma kısımlarına konumlandırılan su giderleri ve su geçirmez malzeme ile kaplanan koltuklar gibi bazı özellikler bulunuyor. Méhari’den esinlenmeler içeren konsept C4 Cactus M üzerine kurulu ve yeni ön cam, revize edilmiş gövde ve hafif plastik kapılara sahip. 

Güzel havada sörf veya bisiklet sürmeye gidenler ve benzer ekipmanları taşımak için yeni model Cactus M Concept işinizi kolaylaştırıyor. Eğer arabanın tavanını kapalı kullanmak isteyenler tente benzeri bir tavan aparatı da bulunuyor. Bu konsept normal Cactus’tan olduğuda görünüyor ayrıca arabada 4×4 sistemi bulunmazken, Grip Control adlı bir sistem bulunuyor ve aracın bulunduğu duruma göre sürücü 4 farklı mod (Normal, Her Hava Koşulu, Kar ve Kum) seçebiliyor. Cirtoen Cactus M Concept’te yer alan motor ise 1.2 litrelik ve 108 beygir güç üreten 4 silindirli bir benzinli motor.

Tüm Fransız otomobil üreticileri gibi Citroen firması da sürprizlerle dolu gösterişler yapmayı seviyor. Bu da onlardan bir tanesi olsa gerek. Çünkü bazı özellikler açıklanırken bazı özellikler ise tamamen gizli tutulmuş ve kullanıcı deneyimine sunulmuş.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!