Green

nanoFLOWCELL QUANT e-Sportlimousine

nanoFLOWCELL QUANT e-Sportlimousine

nanoFLOWCELL, yeni konsept otomobili Quant e-Sportlimousine’i 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı. “Kristal göl mavisi” gövde rengine sahip olan Quant, şık bir ön cam, eğimli çift kabarcık çatı ve sıra dışı bir arka camdan oluşan aerodinamik yapısıyla dikkat çekiyor. Otomobilde aynı zamanda bakır detaylar, “martı kanadı” kapılar ve 22 – inç alaşım jantlar bulunuyor.

Quant e – Sportlimousine, elektrokimyasal akümülatör hücreleri lie yakıt hücrelerini birleştiren akış hücrelerini sahip. Basit bir ifadeyle söylemek gerekirse; Quant’ın pilleri, geleneksel lityum-iyon olanlardan 5 kat daha verimli. 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 2.8 saniyede ulaşabildiği belirtilen E-Sportslimousine’nin maksimum hızı ise 380 km/s olarak açıklandı. Elektrikli otomobil, tam dolu yakıt deposu ve pilleriyle 400-60 km arasında yol alabiliyor.

Konsept otomobillerle başarılı olarak görülemeyecek bir geçmişi olan markanın bu sefer daha kararlı göründüğünü ve yeni otomobilin 2015 yılında yollarda görülebileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!