Otohaber

Şehirde kullanılan yarış arabası Peugeot 308 Racing Cup

Peugeot 308 Racing Cup

Motor sporlarında adını sıkça duyduğumuz Peugeot, farklı klasmanlardaki araçlarından bir yenisini daha ekledi. Ralli dünyasında fırtına gibi esen araçlarına Peugeot 308 Racing cup adlı modelini yollara çıkarmaya hazırlanan Fransız üretici, güç-ağırlık sınırını oldukça başarılı şekilde koruduğu yepyeni araç ortaya çıkarmış. Detaylarına baktığımızda bu aracın kalbinde 1.6 litrelik THP kodlu turbo beslemeli benzinli motor kullanılmış.

308 beygir güç üreten Peugeot 308 racing cup 1000 kg toplam boş ağırlık ile az çok neler yapabileceğinin izlerini veriyor. 6 ileri şanzımana sahip olan araçta; 18 inç jantlar, widebody kit, 6 pistonlu fren sistemi ve onu ralli pistlerinde en iyi şekilde temsil edecek alt yapı yerleştirilmiş. Ön tamponunda daha büyük hava girişleri bulunan otomobilin bu bölümünde büyük bir splitter görev yapıyor.

18 inç çaplı jantlar, genişletilmiş çamurluklar, tavana açılmış hava girişi, arkaya eklenen dev spoiler ve büyük difüzör otomobilin diğer görsel detayları arasında sayılabilir. 308 GTI temelleri üzerine geliştirilmiş olsa da 6 ileri vitesli otomatik şanzımanla donatılan otomobilin turbo beslemeye sahip 1.6 litre hacimli motoru 308 beygir gücünde. Aracın ağırlığı da 1.050 kg’ın altında. Uzmanlar bu aracın sport özelliğinin yanı sıra sade yapısı ile de dikkat çekeceği kanısında. Araç belirlenen hedef kitleye ulaşırsa çok daha farklı konseptlerde karşımıza çıkacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!