Otohaber

Skoda VisionS Concept ilk resimler

Skoda VisionS Concept

Skoda VisionS Concept ilk resimler

Volkswagen grubunun diğer üyelerinden biri olan Seat geçtiğimiz hafta yeni SUV modelini tanıtmıştı; şimdi ise Skoda yeni bir SUV model ile karşımızda. Skoda’nın yeni SUV modeli henüz konsept aşamasında ve Seat’ın modelinden daha büyük boyutlara sahip olmasıyla farklılıklar gösteriyor.

Araçta 3 koltuk sırası bulunuyor. Boyu 4.7 m olan yeni SUV oldukça güçlü bir görünüme sahip.  Yeni tasarımın dikkat çekici unsurları arasında ikiye bölünmüş LED farlar, güçlü kapı çizgileri ve tamponların sade yapısı bulunuyor. Yeni jant tasarımları ve D sütununun kalınlığı ile yeni SUV aracın 3 boyut efekti pekiştirilmiş. Arka tasarımdaki farklılık da hemen fark ediliyor. Boydan boya olacak şekilde tasarlanmış 3.stop lambası arka tasarımın en büyük farklılığı olarak karşımıza çıkıyor. Sadece bu da değil, arka aydınlatmalarda kullanılan değişik desenler bu farklılıkları pekiştirir nitelikte. Arkada gördüğümüz çift egzoz çıkışı aracın bahsettiğimiz güçlü tasarımını daha da pekiştiriyor. Teknik özelliklerine bakacak olursak

Skoda VisionS Concept

1.4 litre hacimli TSI motoru ve buna yardımcı olacak elektrikli motorun karma olarak kullanılabileceğini görüyoruz. Bu motorlar 225 beygir güç üretebiliyor, yeni SUV 6 ileri vitesli DSG ile geliyor. Araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 7.4 saniyede ulaşıyor, ulaşabileceği maksimum hız ise 200 km/s olarak belirtilmiş. Araç dört tekerlekten çekişli olarak çalışıyor. Araçta kullanılan elektrik motorun menzili ise 50 km’dir. Hibrit yakıt tüketimi ise 100 km’de 1.9 litre şeklinde açıklanmıştır.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!