Otohaber

Targa 4 GTS ile genişleyen Porsche 911

Porsche Targa 4 GTS

Porsche markasının yeni modeli olan 911 Targa 4 GTS’i Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasıyla birlikte onunla büyümeye devam eden bir Porsche 911 gamı bulunuyor.

Porsche 911 Targa’nın 50. yıldönümünün şerefini amaçlayarak tasarlanan otomobil daha da sportif bir ön tampon ile daha geniş arka çamurluklara sahip olmasının yanı sıra karartılmış Bi-xenon farlar ile birlikte karşımıza çıkıyor. Parlak siyah 20 inçlik hafif alaşım jantlar,spor egzoz sistemi ve aerodinamik aynalar ise de dikkat çekici diğer unsurlar arasında yer alıyor.

İç mekanında büyük değişiklikler yapılmamış olsa bile otomobilin, önemli detaylar olarak kendilerini gösteren Alcantara kaplama ve dört yönlü Sport Plus koltuklar ile kendini yine ön plana çıkarmayı başarıyor. Porsche 911 Targa 4 GTS 430 beygir’lik gücünü 3.8 litre hacmindeki altı silindirli motordan alıyor. 4.3 sn’de sprintini 430 beygir gücünün yanı sıra 440 Nm tork üreten bu ünite otomobilin 0-100 km/s’ de tamamlamasına yardımcı olurken, otomobilin hızlanmayı 300 km/s’ye kadar sürdürmesini de sağlıyor.

Karşımıza çıkacak bu yeni otomobilde elden geçirilmiş motorun yanı sıra PASM şasi ve Sport Chrono paketi de yer alıyor.
Mart ayından itibaren Almanya’da Porsche yeni 911 Targa 4 GTS’i 137.422 Euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya sunuldu.

Yazar: Lili

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!