Lifestyle

Tasarım ödüllü Smart eBike

Smart eBike

Berlin’de yaşadığım bu eşsiz elektrikli smart deneyiminin ardından yine smart’ın elektrik motorlu ve tasarım ödüllü bisiklet modeli ebike’ı görünce, bu özel bisikleti kullanmadan oradan bir türlü ayrılamadım.

Nihayet amacıma ulaşarak, bu özel bisiklet deneyimine kavuştum. Berlin sokaklarında turladığım ebike için söyleyebileceğim ilk cümle kesinlikle “bildiklerinizi unutun” olacaktır. Sadece 26 kg ağırlığındaki ebike’ın batarya ağırlığı 3.3 kg… Almanya’da 2849 euro fiyatla satışa sunulan ebike, 26 inç lastikleri, USB bağlantısı ve 100 kilometrelik menziliyle gerçekten farklı bir bisiklet.

Son derece ergonomik olan ebike, tek tuşla değiştirebileceğiniz üç farklı vites kademesine sahip. Sistemi devreye sokmak için gösterge bölümünün yanındaki bir düğmeye basmak yeterli. En fazla 25 km/s hıza ulaşabilen ebike’ı kullanırken siz pedal çevirdiğinizde sistem size destek oluyor ve belirli bir hıza ulaştığınızda pedal çevirmeden uzun bir mesafe katedebiliyorsunuz. Motor, arka frenler devreye sokulduğunda bir jeneratör görevi görüyor ve fren enerjisini elektrik enerjisine çevirerek, bataryayı şarj ediyor. Daha az enerji, daha uzun mesafe ve kesintisiz bisiklet keyfi için ebike tam size göre…

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!