Audi

Test: Yeni Ahhh 4’de test sürüşü!

Audi A4 (2015)

Yeni bir Izgara. pürüzlü ön lambalar, yaramaz bir görüntü sağlayan dış Aynalar ve bol sivri kenarlar. Başak birşey yok mu yeni Audi A4’de? Yep yeni tasarlanmış arabaya bir binelim ve gaza basalım.

Çok uzun bir süre sonra Audi artık tamamen yeni tasarlanmış A4’ün perdesini kaldırdı. Prömiyerini kutlamadan dört ay önce artık ilk test sürüşünü gercekleştire biliriz. Orta sınıf limuzin yolda ınsanların kafa çevirmesine nede olmasada yeni Audi A4’ü kullananı şaşırtıyor.

A4’de istek üzerine dijital sistemler

Güzel yeni dünya? Otomobillerde gerçekten ciddi değişiklikler oluyorsa öncelikle iç mekanda değişiklikler oluyor. Bu aynı zamanda 2015 Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılacak yeni Audi A4 için de geçerlidir. Audi TT ve Q7 üzere başlayan dijital devrim şimdide yeni Audi A4’de yer alıyor, eğer Müşteri MMI Navigasyon yanında dijital 1.440 x 540 piksel, 12.3 diyagonal LCD ekranı sipariş etmişse. Ayrıca yeni Audi A4 Apple iPhone ve Android sistemlerinle de kolayca bağlantı kura biliyor.

Yeni Audi A4 hafif olduğu kadar, bir o kadarda sürüşü kolay

Tabii ki yeni olmasına rağmen A4’ün iç mekanda yapılan ve multimedya sistemleri ile dolantılmış tek yenilik değil, ilk defa Audi A4’de bir Head-Up Ekranı yer alacak. Orta sınıf limuzinin değişimiyle 120 kg daha hafifleyen ve 4,73 metre uzunluğuyla Audi A5’in boyutuna yaklaşan otomobil ister istemez karekteride değişiyor. Ayrıca yeni geliştirilen beş bağlantı akslar ve ilk kez bir elektromekanik direksiyon sahip oluyor.

Yeni Audi A4 V6 dizel ile parlıyor

Audi A4 ve Audi A4 Avant satışa geniş bir motor programı ile başlayacak. 1.8 TFSI motorunu programından alıp yerine downsizing yöntemiyle 190 beygire düşürerek 2.0 TFSI motor, alıcıların ilk seçeneği olacak. En ekonomi motor ise 1.4 litre ve 150 beygire sahip. Diesel seçeneklerinde ise dört silindir motorların yanında ise altı silindirli motorda seçeneklerde olucak. Audi A4’ün Hybrid versiyonunu bekleyenlere kötü haber çünkü motor seçeneklerinde Hybrid versionu şu an yer almıyor. 

Güvenlik sistemleri artıyor

Yeni Audi A4 yenilenmiş güvenlik sistemleri sayesinde trafikte 65 km/s’te kadar tek başına süre biliyor, Park asistanı şimdi de tek başınada park’dan çıka biliyor. Ayrıca dönüm yardımcısı kavşaklarda yaklaşmakta olan trafiği tespit – gerekirse – otomatik olarak fren edebiliyor.

Standart donanım ile yeni Audi A4’ün fiyatı ise 31.000 € ve Audi A4 Avant’da ekstra yaklaşık 1800 Euro’ya mal olacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!