Otohaber

Toyota, Citroen ve Peuegot’nun üçlü gücü

peugeot-traveller-citroen-spacetourer-toyota-proace

Toyota, Citroen ve Peuegot’nun üçlü gücü

Toyota ve Fransız PSA Grubu ortaklaşarak yeni transporter nesli geliştirdi. Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer ve Toyota Proace bu yıl Cenevre Otomobil Fuarında prömiyerlerini kutlayacak.

Peugeot Traveller 2016

Yeni nesil transpoterler PSA Grubunda bulunan Citroen Jumpy ve Peugeot Expert’in yerine geçecekler. 2016’nın ilk altı ayın içerisinde piyasaya sunulması beklenen üçlünü MPV platformu üzeri kurulacak ve üç otomobilde aynı teknolojiyi, motorları ve donanıma sahip olacaklar. 3 ayrı gövde uzunluğuna sahip olan Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer ve Toyota Proace dokuz yolcuya ev sahipliği yapabiliyor.

Citroen Spacetourer 2016

İç mekan ekipmanların aralarında Head-Up ekranı, uyku uyarı asistanı, anahtarsız (Keyless-Entry) sürgü kapılar ve online 3D navigasyon sistemi bulunuyor. Her üç firmanın motor programında sadece 115 ve 180 beygir gücünde olan Diesel motorları bulunuyor.

Toyota New Proace 2016

Her üç model – Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer ve Toyota Proace – Sevel-Nord Valenciennes’da (Fransa) PSA Grubuna ait Peugeot-Citroen fabrikasında üretilecek. 

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!