Otohaber

Yeni nesil Mazda CX-9 Los Angeles da tanıtıldı

MAZDA CX-9 (2016)
Foto: cngo

Yeni nesil Mazda CX-9 Los Angeles da tanıtıldı

2012’de makyajlanan Mazda CX-9’un yeni modeli 2015 Los Angeles Otomobil Fuarında tanıtıldı. Japon üreticinin Kodo tasarım dilini kullanan en yeni SUV model Mazda CX-9 önümüzdeki senen satışa sunulması bekleniyor.

Dinamik görünümüyle ön kısımda dev panjur ve heybetli bir görünüm sunan yeni tasarlanmış tampon dikkat çekerken yan bölümde hafifçe şişirilmiş çamurluklarla donanım seçeneğine göre 18 veya 20 inç çaplı olabilen jantlar görülebiliyor. Ayrıca geniş arka çamurluklar, uzun ince tasarımlı arka farlar ve çift egzoz çıkışı araca iddialı ve spor bir görünüm katmış.

MAZDA CX-9 (2016)

Yeni modelin iç mekanına bakılırsa CX-5 modelin hafif gelişmiş versiyonu olarak değerlendire biliriz ve görüldüğü gibi otomobilde kaliteli malzemelere yer veriyor. Kokpit’de üç yuvarlak gösterge yer alırken üç kollu sportif direksiyon gözden kaçmıyor.

MAZDA CX-9 (2016)

Yaklaşık beş metre uzunluğunda olan yeni Mazda CX-9 turbo beslemeye sahip dört silindirli 2.5 litre hacimli Skyactiv motoru 250 beygir güç, 420 tork üretebiliyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzımanla alınabilen araç önden veya dört tekerlekten çekiş sistemleriyle sipariş edilebilecek.

Foto: cngo

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!