Otohaber

BMW 1 Serisi Concept Compact Sedan’dan ilk görünüm

BMW Concept Compact Sedan

BMW 1 Serisi Concept Compact Sedan’dan ilk görünüm

BMW, Çin’de düzenlenen Guangzhou Otomobil Fuarı’nda “Compact Sedan” olarak adlandırdığı dört kapılı 1 Serisi’nin Sedan konseptini tanıttı. Seri halde üretime geçmesi planlanan BMW 1 Serisi Concept Compact Sedan Mercedes-Benz CLA rakip olacak. Önden çekişli ve Çin’e özel bir model olarak, bronz metal renginde hazırlanan konsept, ön yüzde geniş bir ızgaraya ve etkileyici LED’li ön farlara sahip.

Ortadan bölünmüş ızgara yapısı ve M versiyonlarında görmeye alıştığımız agresiflikte ön tampon tasarımı iddiasını ortaya koyan Compact Sedan konseptinde alüminyum cam kenarları ve hafif alaşım 20 inç’lik jantlara yer veriliyor. Yan bakışta ise BMW 3 Serisini andıran otomobil arka tarafını incelediğimizde bagaj kapağı üzerine tümleşik olarak geliştirilen bir rüzgarlık, etkileyici tasarıma sahip LED’li büyük ve uzun arka farlar ile spor bir difüzör görebiliyoruz.

BMW Concept Compact Sedan

İç mekana baktığımızda panoramik cam tavan, Head-Up ekranı ve iDrive gibi çeşitli sistemler yer alacak ayrıca alüminyum, ahşap ve deri gibi çeşitli kaliteli malzemelerin kabine yayıldığı görülüyor. Turuncu renkte aksan aydınlatması ve 8.8 inçlik dokunmatik multimedya ekranı dikkat çekenler arasında yer alıyor.

BMW’nin UKL platformu üzerine geliştirilecek olan araç 1 Serisi’nin Sedan modelinde kullanıldığı gibi 3 ve 4 silindirli çeşitli motorların sunulması bekleniyor ayrıca 4 tekerden çekiş sistemi olan xDrive ise opsiyon olarak sunulacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!