Otohaber

Yeni VW Passat Paris Otomobil Fuar’ında

1_vw_passat_2014

VW Golf’dan sonar en çok satan modellerinden biri olan VW Passat Mercedes-Benz C Serisi, BMW 3 Serisi ve Audi A4 büyük rakip olacak.

2014 Paris Otomobil Fuarında sergilenecek sekizinci nesil VW Passat yeni tasarımı ve teknolojik donanımlarıyla premium rekabette payını arttırmayı hedefliyor.

Sürücülere daha çok konfor ve daha güvenilir sağlayabilmek için yeni VW Passat bir çok yeni asistan sistemleriyle donatılacaktır. Yeni asistan sistemleri ise Römork Asistanı, Trafik Yardımcısı, Şehir Acil Frenleme Sistemi ve Park Asistanı gibi özellikler de sunuluyor.

İlk kez yendinci nesil VW Golf’da kullanılan MQB platformu sekizinci nesil VW Passat’ta aynı şekilde kullanılaccak. Passat’da en büyük fark ise alternatif yakıt ve enerji konseptlerinin kullanılabilmesi olacak. B8 kodlu yeni Passat, bu platformla beraber 85 kg daha hafif ve selefine göre 2 mm daha kısa, 14 mm daha yere yakın ve 12 mm daha geniş. Passat’ın Variant versiyonunda da bagaj hacmi 47 litre, sedan versiyonda ise 21 litre arttırılmış.

Motorlarda dikkat çekici ise 2.0 litrelik 7 kademeli DSG şanzıman biturbo desteğine sahip olan 240 beygir ve 500 Nm tork üreten diesel motor 4 tekerlekten çekiş sistemiyle 240 km/s ulaşabiliyor. Seçeneklerde ise bir 211 beygir güce sahip Plug-In, yanı sarj edilebilir, Hibrid versiyon da bulunuyor. 156 beygir benzinli ve 109 beygir elektrikli motorundan güçü olan bu motorun, yalnızca elektrikli motoru 50 km saf elektrikli sürüş menzili vaat ediyor. Ayrıca yeni Passat’ta 1.4 litrelik 123 ve 148 beygir üreten TSI motor, 1.6 litrelik 118 beygir TDI ve 148 beygir ve 187 beygir 2.0 litrelik TDI motor seçenekleri olacak.

Sportif ve aerodinamik bir görünüm için VW Passat’ta R-Line paketi seçile bilir. Yeni VW Passat Sedan fiyatları ise 26.950 Euro ve VW Passat Variant fiyatı ise 25.875 Euro’dan başlıyacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!