Chevrolet

Amerika’nın Astrası yeni Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze (2016)

Amerika’nın Astrası  yeni Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze dünya çapında 40’dan fazla otomobil piyasasında bulunuyor ama en odaklı ve büyük piyasa ise Amerika ve Asya. Avrupadan geri çekilen Chevrolet ile birlikte Cruze modeli ayak bile basamadı Avrupa topraklarına ve böylece Avrupanın pazarında eski ve yeni yıldızı Opel Astra hala ön sırada. 2008’den bu yana 3,5 milyon Cruze modeli satılarak, Chevrolet’in en çok satanların en başarılısı oldu. Yeni Chevrolet Cruze Sedan ve Hatchback modeli paralel olarak yeni Opel Astra ile Rüsselsheim’da (Almanya) geliştirildi ve her ikiside aynı D2 platformunu paylaşıyor.

Cruze’un Sedan modeli eski modele göre yaklaşık 113 kg daha hafif 68 mm daha uzun ve 25 mm daha alçak olacak. Hatchback versiyonu eskiye göre 91 kg hafifliyecek. 2.700 mm dingil mesafesi sayesinde yeni nesil Cruze iç mekanda yolculara daha fazla alan sunuyor. Araçın tasarımı kardeş modelleri Impala ve Malibu’dan esenlenen modelin alçaltılmış kaputu, ince bir splitter, büyük bir spoiler, dikdörtgen biçimli egzoz çıkışı ve oval stoplar gibi yeninlikler otomobile sportif bir görünüm sağlıyor. Hatchback’in sunduğu 542 litre bagaj hacimi, arka koltuk yatırılarak 1.198 litreye yükseltilebiliyor.

Chevrolet Cruze (2016)

İç mekanda ise pek yenilik olmasada Chevrolet Cruye’da en büyük yenilik ise MyLink adli dokunmatik bilgi- ve eğlence sistemi. Güvenlik sistemlerinde ise 10 hava yastığı, çarpışma önleme uyarıcısı ve kör nokta asistanı gibi yeniliklerde eklendi.

Motorlarda pek bir değişikliği olmayan kompakt modelde 1.4 litre hacimli turbo beslemeli  154 beygir güçünde olan motora sahip. 6 ileri vitesli manuel şanzımanın yanında yine 6 ileri vitesli tam otomatik ünite opsiyonel olarak alınabiliyor. Diesel motorlar 2017 için planlanmış.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!