Otohaber

Yeni bir başlangıç – Yeni bir isim– Yeni bir Apollo

apollo-hockenheim-test-2016

Yeni bir başlangıç – Yeni bir isim– Yeni bir Apollo

İflas eden alman süper spor otomobili üreten Gumpert şirketin yeni bir sahibi var. Çin konsorsiyum altında olan Ideal Team Venture 2015 senesinde italyan otomobil üretici Tomaso’yu aldıktan sonra şimdide Gumpert şirketini satın alarak yeni bir Apollo modeli üretecek. Artık çinlilerin elinde olan yeni şirket 5 Ocak’ta Facebook sayfasında Nürburgring ve Hockenheım’da ilk test sürüşün fotoğraflarını paylaştı. Eski Gumpert şirketin şefi Roland Gumpert yeni model  süper spor otomobil çıkaracağını duyurdu.

Şirketi satın alan çinliler isim değişikliğide gerçekleştirdi. Apollo Automobil olarak adlandırılan şirket  yeni ismiyle bir kaç yeniliklere de planlıyor, mesela Arrow adlı bir model. 2005 ve 2013 arası üretilen Gumpert Apollo’da 4.2 litre hacimli ve V8 turbodan desteklenen bir motor bulunuyor. Apollo’nun 700 beygirli olan versiyonu Nürburgrin – Nordschleife’yi 7:24 dakikada tamamlamıştı ama rekor ise 2013 yılından Porsche 918 Spyder’a ait. Stuttgartlı Nordschleife’yı 6:57 dakika tamamlayarak Apollo yu geride bırakmıştır. 

Henüz yeni model Apollo’nun özelliklerinden herhangi bir detay açıklanmamış olsada www.apollo-automobil.com sitesinde bir geri sayım başlatıldı ve ilk bilgiler 11 Ocak’ta yayınlanacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!