Hyundai

Özel model Hyundai i20 Sport

Hyundai i20 Sport (2016)

Özel model Hyundai i20 Sport

Hyundai bu senenin ilkbaharında özel ve sportif olan bir i20 modeli satışa programında sunacak. Ilk olarak Alman pazarına sunulacak olan sportif görünümlü özel model i20 yeni bir motorla küçük otomobil sınıfına saldırıda bulunacak. Hyundai’dan yeni geliştirilmiş 1.0 litre hacimli motor 120 beygir güçünde 172 Nm tork sağlıyor. Üç silindirli, yüksek basınçlı direkt enjeksiyon motoru ise bir turbo destekliyor. Yakıtı düşük tutabilmek için bu küçük arabada 6 manuel ileri vites bulunuyor.

Hyundai i20’nin gelişmiş sürüş dinamiği ise 20 mm alçaltılmış süspansiyona borçlu. Ayrıca özel modelin dış görünümünde bazı değişikliklerde gerçekleştirilmiş. Daha çok grafiklerle farklaştırılan gövdesinin haricinde farklı yan etekler, 18 inç çaplı jantlar, büyütülmüş bir spoiler, krom kaplamalı egzoz çıkışı ve difüzor benzeri arka tampon eklentisi gibi detaylar dikkat çekiyor. Güney Korelinin dışı ‘Polar White’ adlı beyaz renkle sade bir şekilde tutulurken iç mekanda tüm yolcular ‘Grayish Blue’ adlı mavi tonu bekliyor.

Hyundai i20 ile ilgilenen herkes, Hyundai yetkili satıcılardan siparişlerini şimdiden verebilirsiniz. Yeni modelin başlangıç fiyatı ise 19.999 Euro.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!