Mercedes-Benz

Yeni Mercedes-AMG E63 Cenevre’de tanıtılacak

mercedes-benz-amg-e63-2016

Yeni Mercedes-AMG E63 Cenevre’de tanıtılacak

2016 Detroit Otomobil Fuarında galası olacak yeni nesil Mercedes-Benz E Serisinin ilk görüntüleri internete sızdıktan sonra, şimdide üst model AMG E63’de görüntülendi. Bu yıl düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında (3 – 13 Mart) Mercedes-Benz AMG E63 ve AMG E63 S modellerini tanıtımını yapılacak. Bu sene AMG E63’e rakip olacak bir sürü yeni ve güçlü modeller piyasaya çıkacak olsada ( Cadillac CTS-V ve Jaguar XF) Mercedes-Benz yeni spor modelinde silindir hacimini düşürerek AMG GT modelinden tanıdığımız 4.0 litrelik çift turbo V8 motoru kaputun altında yerini alacak.

Hız tutkunları için Mercedes-Benz bir ‘S’ versiyonuda sunacak. Dört tekerden çekişli olan Mercedes-Benz E63 S modeli 600 beygir güç üretiyor. Seri model, AMG E63 ise sadece 560 beygir güç üreten model, arkadan çekişli olarak satılacak. S versiyonuna eklenen adaptif süspansiyon sayesinde sürücüye daha dinamik bir kullanım sağlıyor. Nerdeyse yarış arabası diyebileceğimiz en güçlü E Serisi iç mekanda ise yolcuları ultra lüks ve konfor bekliyor.

Günlük kullanımda rahatlık ve konfor sağlaya bilmek için AMG modellerinde iki adet 12,3 inç ekranlar bulunuyor ve birçok fonksiyonları ekranlarda görebilir ve ayarlayabiliniyor. Birçok güvenlik sistemlerine sahip olan Mercedes E Serisinde otonom sürüşüde mümkün olacak. Gerçek şu ki, yeni Mercedes.AMG E63 kendi sınıfında en şık otomobil olacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!