Marka

Beklenen an geldi – işte yeni Mercedes-Benz E-Serisi

2-mercedes-benz-e-serisi-2016

Beklenen an geldi – işte yeni Mercedes-Benz E-Serisi

Aslında Stuttgart’lılar, daha gizli olan, yeni nesil E-Serisini bu yıl düzenlenecek olan 2016 Detroit Otomobil Fuarında resmem tanıtacak olasalarda internete yeni E-Serisi modelin ilk fotoğrafları düştü.

Mercedes-Benz E-Serisinin uzunluğu ise 4,3 cm ile 4,923 metre olarak büyütülürken, dingil mesafesi 6,5 cm ile 2,94 metreye uzuyor. Yeni modelin ağırlığı ise C- ve S-Serisinde kulanılan MBA platformu sayesinde ve hafif şası özelikleri sayesinde eski modele göre biraz kilo verecek.  Sürücüye daha fazla konfor suna bilmek için Mercedes-Benz bilgi- ve eğlence sistemin bazı fonksiyonlarını direksiyona taşıdı. Bir yeni özellik ise akıllı telefonunuzu dijital anahtar olarak kullana bilirsiniz. Buna ek olarak ve bir kaç ay önce haberini yaptığımız, yeni E-Serisinde telefonunuza Mercedes-Benz’in uygulamasını indirerek otomobili park edebilirsiniz.

5-mercedes-benz-e-serisi-2016

Bir sürü yeni asistan ve yardım sistemleri ile dolu olan yeni Mercedes-Benz E-Serisi motor seçeneklerinde ise hayal kırıklığına uğratıyor. Merkala beklenen tanıtıma Mercedes-Benz başlangıç olarak sade iki motor seçeneği sunuyor. Bir dört silindirli Benzin ve tamamen yeni geliştirilmiş dört silindirli Diesel motoru seçenekte bulunuyor, her iki motor da dokuz ileri vites şanzımanına sahip. E200 benzinli model 184 beygir güç üretirken E220d diesel model 190 beygir güçünde olacak. İlerleyen zamanda 150 beygirlik ikinci bir Diesel motoru olacak, ayrıca altı silindir 333 beygir güçünde olan Benzin motorunda programa eklenecek. Plug-In Hibrit sevenler için Mercedes-Benz, E350e adlı modelide programa katacak. Dört silindirli motoru olan E350e elektrik motoru ile toplam 279 beygir güç ve 600 Nm tork üretebiliyor ve elektrik motor ile 30 kilometreye kadar yol yapabilirsiniz.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!