Otohaber

Audi Prologue lüks segmentte en sportif araba

4_audi_prologue_concept

Audi yeni bir trend’e doğrumu gidiyor acaba? Audi 2014 Los Angeles Otomobil Fuarında yeni konsept Prologue ‘u tanıttı. 5.10 metre uzunluğunda, 1.95 metre genişliğinde ve 1.39 metre yüksekliğe sahip olan Prologue’la Audi alçak ve geniş olan konsepti ile yeni bir trend izlemektedir. Yeni konsept Audi Prologue ayrıca son model A8’den biraz daha kısa olan belki A8’in gelecekteki yeni tasarımı olabilir veya kardeşi olması beklenen A9’a da ilham olabilir.

Hafif tasarım ve sporcu ruh çevresinde oluşturulan Prologue, markanın vizyonunu en görkemli biçimde sunuyor. Güncel tasarımlarla ortaklıklarına rağmen son derece ilgi çekici ve farklı görünen araç, geniş ve sade yüzeylerinde dozunda kullanılmış tasarım ögeleri ile zarif görünmeyi başarıyor.

İç mekanında ise çok büyük değişiklikler yapılırken en dikkat çekici ise sürüçü tarafında başlayan dokunmatik dijital gösterge paneli yanınızda seyhat eden arkadaşınızın önüne kadar ilerliyor. Önündeki dijital gösterge panelinin grafiklerine ek olarak direksiyonun çemberi içindeki köşeli elemanlar çok havalı bir görüntü yaratıyor. Düz orta konsol, üzerindeki geniş ekranlar ile bilgilendirmeyi sürekli hale getiriyor. İki yolcu arasındaki konsolda katlanabilir bir OLED ekran görülüyor. Kullanım dışındayken yok olan bu ekran, aracın çalışması ile yükseliyor. Parmakla veri girişi bu ekran sayesinde kolaylaşıyor.

Audi Prologue 605 beygir güç ve 750 Nm tork üreten 4.0 TFSI motordan alıyor, 3,7 saniyede 0-100 km/s hızlanması dikkat çekici. 100 km’de 8.6 litre yakıt harcarken km başına 199 gram karbondioksit salınımı gerçekleştiriyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!