Audi

Audi RS Q3 Performance

Audi RS Q3 Performance

Audi RS Q3 Performance

Audi geçen sene RS6 Avant ve RS7 Sportback modellerine performans paketleri sunmuştu, sıra şimdi RS Q3’de. Audi RS Q3 Performance Cenevre Otomobil Fuarında gösterilecek.

Temel Audi RS Q3 bir 2,5 litre hacimli beş silindirli motora ile 340 beygir güc üretirken ‘Perfornamce’ paketi ana radyatörün daha yüksek bir soğutma kapasitesi ve optimize yakıt pompası sayesinde 367 beygir güc ve 465 Nm tork üretiyor. Audi RS Q3 Performance 0’dan 100 km/s 4,4 saniyede ulaşıyor ve maksimum süratı 270 km/s.

Audi RS Q3 Performance

Revize edilmiş motoru ile yeni Audi RS Q3 Performance 61.000 Euro ile RS Q3’ten 4.400 Euro daha pahalı. Kompakt SUV 100 kilometre yolda yakıt tüketimi 8,6 litre olarak duyuruldu. Motorun gücünü 7 ileri vitesli çift kavramlı şanzıman tekerlere yöneltiyor. Manuel şanzıman sipariş edenler direksiyonda bulunan pedallardan vitesleri değiştire biliyor.

Q3 modeline göre asfalta 2 santimetre daha yakın olan Audi RS Q3 Performance’ta opsiyonel olarak üç kademeli ‘Plus-Versiyon’ da (comfort, auto, dynamic) amortisör kontrolü seçebiliniliyor.

20 inç jantlar üzerinde duran Audi RS Q3 Performance’ın dış görünümde titan optikli süslemeler  ızgara, ön ve yan hava girişlerinde ve Quattro logosunda bulunuyor. Audi Performance modeli olduğunu siyah veya kırmızıya boyanmış kaliperlerden anlayabilirsiniz.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!