Otohaber

Renault’tan iki yeni Kwid konsepti

Renault Kwid Racer

Renault’tan iki yeni Kwid konsepti

Fransızlar, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen Otomobil Fuarında ‘Kwid’ adlı otomobilin iki yeni tasarım konsepti tanıttı. Ağustos 2015’te Ranault Kwid adlı Crossover modelini Hindistan piyasasına sürmüştü ve 90.000 üzeri sipariş elde edebildi. Bu başarının ardından Renault Yeni Delhi’de değişik konsept tanıttı.

Maceracı Kwid – Arazi tutkunu ve doğa severleri için tasarlanan ve ‘Kwid Climber’ ile adlandırılan konsept model off-road sürüşleri için yeni süspansiyonlar sayesinde normal modelden daha yüksek ve Kwid Climber’in dört bir yanında koruyucu şeritlerle kaplanmış. Özel turuncu metalik renginde sahip olan Kwid Climber’in genişletilmiş çamurlukların üstü mavi şeritle boyanmış, arka stoplar da ızgara içerisine alınarak korunuyor. Arazi araçı olarak tasarlanmış olsada önden çekişli bu konsept modelde bir 4×4 sistemi bulunmuyor.

Sprtif Kwid – Yarış pistine sevenleri için Renault ikinci konsept Kwid Racer’e daha sportif bir görüntü tasarladı. Yarış otomobil görüntülü Kwid Racer’in ön ve arka tamponları yeniden tasarlandı ayırca 18 inç jantlar üzerinde duran konsept arabanın stop LED lambaları dikkat çekiyor. İç mekanın ambiyansını Alcantara, Alüminyum ve Karbon fiber gibi malzemeler süslerken arka koltuklar tamamen iptal edilirken ön koltuklar yarış koltuklarla değiştirildi.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!