Opel

Opel’in yeni kompakt-SUV’u Mokka X

Opel Mokka X (2016)

Opel’in yeni kompakt-SUV’u Mokka X

Mokka modeli Opel’in bir başarı öyküsüdür. Opel kompakt SUV modeli Mokka’yı 2012’de piyasaya sürdükten sonra, Mokka modeli bügüne kadar yarım milyondan fazla satıldı ve Opel bu başarıyı makyajlanmış bir modelle devam sürdürmeyi planlıyor. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılması beklenen makyajlanmış yeni modelde o kadar yenilenme ve düzenleme yapıldıki, Opel kısaca isimde de değişiklik yaparak yeni modelin ismini ‘Mokka X’ olarak duyurdu. Peki neden ‘X’? Opel ilerleyen tüm yeni SUV modellerinde  X harfini ekleyecek.

Opel Mokka X (2016)

Vücudun temel şeklinde değişiklik olmayacak, aynı şekilde modelin silueti ve boyutları aynı kalacak. Arka bölümde makyajlanmış yeni LED stop lambalar ve revize edilmiş tampon görebiliyoruz. Mokka X’in en büyük yeniliği ise ön bölümde bulunuyor. Tamamen yeni tasarlanmış LED farlar hafif küçültüşmüş ve gündüz farları ile Opel Mokka X biraz daha ciddi bir görünüm almış.

İlk kez Opel Mokka’da adaptif LED farlar kullanılacak. Ön kamera sistemi sayesinde adaptif LED farlar otomatikman sürüş şekli ve yol durumuna göre ayarlıyor ayrıca bir trafik işareti asistanıda bulunuyor.

İç mekanda yenilikler arasında. Modernize edilen Mokka X’in kokpiti yeni Opel Astra’ya dayanıyor ve önceki modele bölünmüş görünümlü kokpit şimdiki modelde bir parcadan oluşuyor. Büyültülmüş dokunmatik ekran hız gösterge düzeyinde bulunuyor ayrıca analog hız gösterge panelin arasında bir bilgi ekran yer alıyor. Akıllı telefonlar Apple CarPlay veya Android sistemi üzeri otomobile bağlanabiliniyor.

Opel Mokka X (2016)

Güncel Mokka’da bulunan 1.6 lirelik Diesel motor yeni kompakt SUV Mokka X’te de yer alacak ve bunun yanında Astra modelinde bulunan yeni dört silindirli 1.4 litrelik 152 beygir gücünde olan Benzin motoruda seçeneklerde olacak. 6 ileri vites otomatik şanzımana sahip olan motor adaptif dört tekerden çekişli sistemden destekleniyor. Yakıt tüketimi ise 6,6 litre olarak duyuruldu.

Fiyat konusunda henüz acıklama yapılmamış olsada yeni Opel Mokka X sonbaharda satışa sunulacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!