Chrysler

Chrysler Pacifica geri dönüyor

1-chrysler-pacifica-2016

Chrysler Pacifica geri dönüyor

ABD’li Lincoln eski isimi Continental ile geri dönerken Chrysler’de bir eski model ismile şansını denmek isteyerek piyasaya geri dönmeyi planlıyor. On yıl öncesi başarayı yakalayamayan Chrysler crossover ve van arası bir model çıkararak ve düşük talep üzere 2007 de Pacifica’nın üretimini durdurmuştu. 9 sene sonra yeni tasarımı ve eski isimle Chrysler kendini kurtarma çabasında.

2016 Detroit Otomobil Fuarında tanıtılan Chrysler Pacifica’nın kozu iç mekan, çünkü koltuk konfigürasyonuna bağlı olarak 4.000 litre alan sağlıyor. Toplam 6 yolcunun yer alabileceği Chrysler Pacifica’da bulunan Stow’N’Go sistemi sayesinde ikinci koltuk sırası otomobilin zemine gömüle bilinir.

2-chrysler-pacifica-2016

Yaklaşık 2 ton ağırlındaki Chrysler Pacifica’a iki motor versiyonu ile geliyor. Ilk versiyon 3.6 litrelik V6 motor 287 beygir güç ve 9 ileri vites otomatik şansımana sahip olurken ikinci versiyon bir hibrit motor. Benzin motoru iki 16 kW güçünde olan lityum iyon akülü elektrik motorlar destekleyerek elektrikle yaklaşık 50 km menzile ulaşabiliyor. 

3-chrysler-pacifica-2016

Chrysler Pacifica’da bulunan yeni park sistemi boş parkları algılayarak isteğe göre kendi park edebiliyor ayrıca şerit uyarı yardımcısı ve acil frenleme fonksiyon gibi güvenlik sistemleride yer alıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!