Otohaber

VLF Automotive Destino V8

1-destino-v8

VLF Automotive Destino V8

Destino? Hiç duymadım? Doğru, çünkü amerikan VLF Automotive piyasada yeni (2013 de kuruldu) ve 2016 Detroit Otomobil Fuarında yeni modelini Destino V8’i tanıttı. Destino’nun tasarımı, Fisker Karma’dan esinlenerek tasarlanmış, çünkü Dizayn ekibin baş tasarımcı Henrik Fisker. Destino V8’ın teknolojisi Corvette’ten geliyor.

İlk 2013’te tanıtılan Destino Fisker Karma’nın yerine gececekti çünkü görünümüne hayran bırakan ama hibrit teknolojisi henüz güvenilir değildi ve Fisker otomobil dünyasında tutunamadı, Çinlilere satıldı. 2015’te VLF Automotive’in baş şefi olan Henrik Fisker, Destino modeline Karma modelinin tasarımından esintiler alınmış. Destino’nun alüminyum şasisi düzenlenerek şanzıman, kardan ve arka aks yeni yeni tasarım için hazırlanmıştır.

Uzun ön kaputu ile hafif AMG GT’yi de andıran dört kapılı Destino V8’nın iç mekanında arka bölümde iki bireysel koltuk bulunuyor, koltuklar iki renkten oluşurken, otomobilde nerdeyse hiç düğme bulunmuyor. Orta konsolda bulunan büyük dijital ekrandan bütün fonksiyonları ayarlayabilirsiniz. 

Bir önceki modelde elektrik motorların vızıltısı duyulurken şimdi ise kaputun altında 6.2 litrelik 647 beygir güç 819 tork üreten V8 motoru bulunuyor. 22 inç jantlar üzerinde duran yeni Destino’da bulunan LS9 V8 adlı motor efsanevi Chevrolete Corvette ZR-1’den alınmış ve maksimum sürat 322 km/s olarak belirtildi. Destino aklınıza gelebilecek bütün yeni teknoloji olanaklara sahip olacağını acıklandı. Üretimi Auburn Hills/Amerika’da olacak olan yeni modelin başlangıç fiyatı ise 229.000 Dolar olarak açıklandı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!