Lincoln

Premium sınıf sedan Lincoln Continental

Lincoln Continental (2016)

Premium sınıf sedan Lincoln Continental

Ford markasına ait olan Lincoln, Detroit Otomobil Fuarında yeni premium sınıf lüks sedanı sundu. Bu yıl sonbaharda piyasaya çıkarılması beklenen Continental adlı yeni model Audi A6, BMW 5 Serisi ve yeni Mercedes-Benz E Serisine gibi modellere rakip olmayı düşünüyor. 2002 yılından bu yanan Lincoln’un portföyünde bulunmayan modelin adını ayrıca Çin’de de piyasasına duyurmayı hedefliyor.

Amerikalıların büyük V8 motor sevdiklerini biliyoruz ama yeni model Lincoln Continental’da sadece küçük V6 motorun bulunduğu bizi acıksası çok şaşırttı. Kaputun altında küçük V6 çift turbo beslemeli 400 beygir güç 542 Nm tork üreten motor bulunuyor. Motor güçü ise Dinamik Tork Sistemine sahip olan modelin dört tekerliğe birten iletiliyor. Ayrıca sürücünün üç süspansiyon ayarları (Normal, Comfort ve Sport) seçenekler arasında var ve bazı standart güvenlik asistanları da bulunuyor.

Lincoln Continental (2016)

Panorama tavan sayesinde Lincoln Continental’ın iç mekanı aydınlık gözüküyor. Sürücüyü ve yolcuyu ortada bulunan geniş bir konsol ayırıyor. Elektrikli ayarlanabilir ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar arasında müşteri isteğine göre üç donanım arasında Chalet, Thoroughbred ve Rhapsody seçe bilirken deri, alüminyum ve ahşap malzemelerle kombinasyon edebilir.

3.5 ve 2.7 litre hacimli motorlar önden çekişli olan modellerin Amerikada başlangıç fiyatı ise 50.000 Dolar. 3.0 litrelik V6 motor ise fiyatı ise 60.000 Dolar’dan başlıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!