Otohaber

Citroen başarısını DS4 modeli ile sürdürüyor

Citroen DS4 (2016)

Adını 1960’ların efsanevi Citroen modeli DS’den alan bu yeni DS serisinin kompakt üyesi DS4, yaşam alanında zengin bir donanım listesi olduğunu gösteriyor. DS’nin okunuşu Fransızcada tanrıça kelimesi ile aynı olduğundan bu seri tanrıça lakabı ile anılıyordu. Yaşam alanı ile ilgili en önemli şikayetimiz ferahlık konusunda oldu. Beklediğimiz biraz daha az olan ferahlık hissi yaşam alanında sıkıntı yaratabilir.

Ülkemizde 1.6 litre VTi 120 beygir, 1.6 litre THP 156 beygir olmak üzere iki benzinli ve 1.6 litre e-HDi adı verilen dizel motor seçeneği ile satışa sunulan DS4’ün başlangıç fiyatı 50 bin 470 TL olarak belirlenmiş durumda. En yüksek fiyat ise 65 bin TL’nin biraz üstüne çıkıyor. Sürüş özellikleri açısından bu farklı otomobil ile keyifli ve konforlu bir yolculuğun sizleri beklediğini dile getirmeliyiz. Başarılı bir sürüş karakteri ise DS4’ün önemli kozlarından biri olacak.

Güvenlik ve sürüş özellikleri bakımıdan beklediğimizi aldığımız DS4, yönlendirme kabiliyeti ile de beğenimizi kazandı. Altı bölümü düz tasarlanmış, başarılı bir simit yapısına sahip olan direksiyonun yönlendirme karakterini de beğendik. Süspansiyon sisteminin konforu ve viraj geçişlerinde sağladığı güvenlik de iddalı özellikleri arasında yer alıyor. Kullanım açısından açılmayan arka camlar önemli bir sorun olurken, gösterge panelinde ve bazı bilgi ekranlarında da yansımaların olması olumsuz özellikleri arasında yer alıyor. Dizel motor ve MCP adı verilen otomatikleştirilmiş manuel şanzımanla kombinasyonu iyi. Stop&Start özelliği ile de beğenimizi kazanan araçta, vites değişimleri yaşam alanında hissediliyor ama çok fazla değil. Vites’in küçük oluşu kullanım zorluğu yaratmakta. Başarılı bir yakıt tüketim değerine sahip olan DS4, performans ve ara hızlanmalar açısından beklentilere cevap vermeyi başardı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!