Otohaber

Kia K900

Kia K900

Güney Koreli otomotiv devi Kia K900 kodunu verdiği yepyeni sedan modelini Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

2015 yılında satışa sunulacak olan otomobil Kia’nın yeni amiral gemisi olacak. Kia halen büyük başarılar elde eden ve statü sembolü olarak görülen Optima ve Sorento modelleriyle ulaştığı seviyeyi bir adım daha ileri götürmeyi hedefliyor.

Giriş seviyesi için marka 3.8 litre hacminde V6 motoruyla sunulacak model bu motor sayesinde 311 bg güç üretecek. Opsiyonel olarak sunulan 5 litrelik V8 motor seçeneğide dikkat çekiyor. Otomobilin 5 litrelik motorlu versiyonu ise 420 bg gücünde. Her iki versiyonda da kullanılan ve otomobilin gücünü arka tekerleklere ileten 8 ileri yeni nesil şanzıman bulunuyor.

K900 modeli ile KIA markası müşterilerine yol tutuş ve premium standartlarda sürüş keyfi yaşatmak için yeni nesil amortisörler geliştirmiş. K900 modelinde 5 noktadan bağlı bapımsız ön amortisörler ve arka amortisörler bulunuyor. Ayrıca K900 modeli ile KIA, standart donanımda 18 inç opsiyonel olarakda 19 inçlik jantları kullanıcısına sunuyor. Sekiz silindirli modelde bu donanımlara ek olarak sürüşe duyarlı ön farlar LED teknolojisineyle yolu aydınlatırken bu farların yapımında 16 LED ampül kullanılmış.

Otomobilin içine baktığınızda sizi 3 kollu deri kaplı bir direksiyon simidi karşılıyor. Ayrıca direksiyon ısıtmanında olması dikkat çekiyor. 16 farklı yöne hareket eden sürücü koltuğu, 900 watt gücündeki Lexicon ses sistemi 17 hoparlör ve 12 kanallı amfi ile sunuluyor.

Standart donanım listesinde yer alan ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası ve KIA’nın ilk defa bir modelinde kullandığı “Rear Cross Traffic Alert” sistemi otomobile premium bir hava katıyor.

Yeni aracın tasarımı önceki modellerde olduğu gibi Peter Schreyer’in yönetimindeki ekibe ait. Büyük gövdeye eşlik eden LED farlar ve şık alaşım jantlar aracı oldukça heybetli gösteriyor. Kia bu yeni modeliyle yüksek yakıt ekonomisi sağlarken bir taraftan da lüks ve prestiji ulaşılabilir fiyata sunmayı hedefliyor. K900 muhtemelen ABD, Rusya ve Çin pazarıyla birlikte Türkiye’de de büyük otomobil seven kitlelerin ilgisini çekecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!