Otohaber

Lüks SUV Mercedes-Benz GLS satışa hazır

Mercedes-Benz GLS

Lüks SUV Mercedes-Benz GLS satışa hazır

Mercedes-Benz modellerinin isim değişikliklerini tamamlarken, sıra GL serisine geldi. GL serisini büyüterek Mercedes-Benz bu sene Los Angeles Otomobil Fuarında yeni modeli GLS’i tanıtacak. Kozmetik değişikliklerle tanıtıma hazırlanırken ismide GLS olarak değiştirilidi ve dört ayrı yeni motor seçeceğiyle satışa sunulacak. 

Mercedes-Benz GLS’in dış görünümünde fazla değişiklikler olmasada otomobilin ön bölümünde yeni LED farlar ve yeni bir panjur görünüyor ayrıca ön ve arka tamponda yeniden tasarlanmış. Bu modelde eğer daha sportif bir görünüm istiyorsanız AMG paketi ‚Exterieur‘ siparış etmeniz yeterli, böylece daha sportif tamponlara ve 21 inç çaplı jantlara sahip olabiliyorsunuz.

En büyük değişiklik ise iç mekanda bulunuyor. Orta konsolda görev yapan havalandırma ızgaraları daha yuvarlak hatlara dizayn edilirken konsolada bulunan bilgi ekranı (Comand) daha dik ve kendi başına duruyor ayrıca Apple Car Play seçeneği sunuluyor.

Mercedes-Benz GLS’de sadece iç ve dış mekan güncellenmedi GLS’in motor seçeneklerinde de güncellemeler var. Motor seçeneklerde üç Benzin ve bir Diesel motoru bulunuyor ve tüm otomobiller 9G-Tronic otomatik şanzımanlar geliyor. GLS 400 333 beygir üretirken S serisinden tanıdığımız 5.0 hacimli motor GLS’de de 455 beygir güç üretecektir. Diesel kullanıcıları icin bu koca SUV 3.5 litre (GLS 350d) hacimli motorla 258 beygir ve 620 Nm tork üretiyor. En yüksek motor ise Mercedes-AMG GLS 63. 135.065 Euroya sipariş edebileceğiniz Mercedes-AMG GLS 63’de 5.5 litre V8 turbo motor 585 beygir ile yer alıyor. Böylece AMG GLS 63 bir Porsche Macan’dan 5000 Euro daha pahalı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!