Otohaber

Sadece 700 tane üretilecek: BMW M4 GTS

BMW M4 GTS

Sadece 700 tane üretilecek: BMW M4 GTS

Eylül’de Amerika’da ilk tanıtımı gerçekleştirilirken, otomobilin detayları da tanıtıldı. Kalitesinden ve elitliğinden hiçbir zaman şüphe etmediğimiz BMW, bu elitliğe yakışır bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Alman otomotiv devi yeni M4 GTS ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Nasıl mı?

BMW’nin sürüş potansiyelini en üst düzey olan M4 Coupe olarak tanımladığı M4 GTS, agresif aerodinamik gövde kitiyle satılacak ve üretim aşamasında çok özel ekipleri çalıştıracak.

Değiştirilmiş ve yenilenmiş bir kaput ve ayarlanabilen karbon arka kanat bu gövde kitiyle M4 GTS,  yeni sunulan öğelerin başında gelirken, karbon fiber difüzör ve titanyum egzoz sistemi  tamamiyle öne çıkıyor. Ayrıca Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle donatılmış hafif alaşım M jantlar da otomobilin karakterine vurgu yapıyor.

İç mekanda ise standart M4’te de yer alan Alkantara kaplı spor direksiyon simidi ve karbon fiber parçaların kullanıldığı koltuklar dikkat çekiyor. Üç noktalı emniyet kemeri ve hafifletilmiş orta konsol, elden geçirilmiş kapı süslemeleri diğer versiyonlara göre çok daha dikkat çeken özelliklerden.

Bu performans canavarının kaputunun altında ise altı silindirli 3.0 litrelik TwinPower Turbo motor yer alıyor. Toplamda 500 beygir güç ve 600 Nm tork üreten bu motor, 7 kademeli M çift kavramalı şanzımanla kombine ediliyor. 0’dan 100 km/s hıza 3.8 saniyede ulaşmayı başaran M4 GTS’in maksimum hızı ise 305 km/s olarak açıklanıyor. BMW M4 GTS’in fiyatı henüz açıklanmasa da otomobilden 700 adet üretileceği duyuruldu.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!