Green

Mercedes Benz B-Serisi Electric Drive

Mercedes Benz B-Serisi Electric Drive

Sürüş keyfi
Yeni B-Serisi Electric Drive, en çok yolda kayar gibi sessizce giderken yaşattığı güçlü hız ivmesi ve dinamik sürüş tecrübesi ile şaşırtıyor. Elektrikli Mercedes-Benz’in iyi tasarlanmış, yeni ama tanıdık konforu ve yüksek kalitesi, sürücü ve yolculara farklı bir yolculuk sunuyor.

Güçlü ve canlı sürücü sistemi
Sessiz ve emisyonsuz sürücü gücü, 100 kW’ın üzerinde çalışan elektrik motoruyla gerçekleşiyor. Tipik bir elektrikli sürüşte, gaz pedalına ilk basıştan itibaren maksimum 310 Nm tork sağlanır; bu kabaca, modern bir benzinli motorunun 3.0 litrelik torkuna eşittir. Bu, başlangıçta güçlü ve kararlı bir süratlenme anlamına gelir. B-Serisi Electric Drive, 0′dan 100 km’ye 10 saniyeden daha az bir zamanda çıkıyor. Yani, her durumda üstün sürüş performansı ile heyecan verici sürüş keyfini garantiliyor. Güçlü lityum-iyon pil, elektrikli sürücü enerji beslemeleri ile otomobilin şasesinin altında bulunan “Energy Space” (Enerji Alanı) adı verilen bölmesine, hem yer tasarrufu hem de güvenli çözüm düşünülerek yerleştirildi. B-Serisi, ayrıca, 5 koltuklu alışıldık ferah iç ve bagaj alanlarını da bize sunuyor.

Daha uzun yollarda bile sıfır emisyon
Operasyon düzeneğinin korunması adına maksimum hız limiti elektronik olarak 100 mil (160km/h) ile sınırlandırıldı. Sürüş devrine bağlı olarak mesafesi yaklaşık 200 km. Bu, şehir içerisindeki emisyonsuz gidilen kısa mesafelere ek olarak, uzun mesafelerde de hiçbir problem yaşanmaması anlamına geliyor. B-Serisi Elecrtric Drive, herhangi bir ev soketinden şarj edilebilir. ABD‘de ortalama 100 km için şarj süresi 240 V/40 A ile 2 saatin altındadır. Otomobil yavaş sürüş sırasında fren yaparken, kinetik enerjiyi elektriğe çevirerek ve bu enerjiyle bateriyi de besleyerek önemli miktarda enerji katkısı sağlıyor.

Dinamik Mercedes-Benz tasarımı
Rafine, sportif ve estetik görünümü ile B-Serisi Electric Drive, Mercedes-Benz’in güçlü, hassas çizgisi; ince detaylı, özgüvenli ve dinamik tasarımının bir başka örneği. Ayrıca, şarj soketi, göze çarpmayacak ve estetiği bozmayacak şekilde, şarj kapağının ardına yerleştirildi.

Ayrıcalıklı detaylarla sportif iç alan
Mercedes-Benz’in iç tasarımı, eşsiz rahatlık standartlarının bir kez daha altını çiziyor. Yüksek kaliteli malzemeler ve ince yapılı yüzeyler, özel detaylar ve cilasıyla elektrikli sürüşün, Mercedes-Benz felsefesi ile en yüksek seviyede tanımlandığı görülüyor. Tam ortada yer alan üç büyük ve yuvarlak havalandırma kanalı ve sportif görünüş, iç tasarımın etkisini attırıyor.

Her zaman bağlantıda
B-Serisi Electric Drive son teknolojisi ile sadece sürekli ve atik sürüşe değil, aynı zamanda tam bir “network”e sahip. Uzaktan kontrol ve konfigürasyon mümkün. Sürücü, bir PC veya akıllı telefon aracılığı ile internet üzerinden otomobiline kolayca ulaşabilir. Bu şekilde otomobilin şarj durumunu kontrol edebilir veya harita üzerinde mesafesi ölçülebilir. Sürücü, planlanmış rotayı da hemen görebildiğinden, gerekiyorsa güzergâh üzerinde nerede otomobil şarj edilebileceğini belirleyebilir.

Büyük güvenlik
Mercedes-Benz B-Serisi Electric Drive’da da tanıdık yüksek güvenlik standartları geçerli. Yenilikçi “Enerji Alanı” sayesinde, olası bir çarpma anında korunması için, pil aracın altına yerleştirildi. Buna ek olarak, Mercedes-Benz, bu yenilikçi elektrikli otomobili, radar tabanlı çarpışma uyarı asistanı ile donatıldı. Çarpışma Önleme Asistanı’nın yanı sıra birçok güvenlik donanımı mevcut. Bunlar: Kör nokta yardımcısı, şerit takip yardımcısı ve park asistanı.

Elektrik Motoru
B-Serisi Electric Drive, lokal emisyonsuz elektrikli araçlar ve sürdürülebilir hareketlilik için Mercedes-Benz stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Yeni B-Serisi Electric Drive, 2014 yılı başından itibaren ilk kez ABD’de, daha sonra da Avrupa pazarlarında satışa sunulacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!