Otohaber

Opel Adam crossover gelecek yıl tanıtılabilir

Opel Adam Rocks

Opel’in Adam Rocks modeli Avrupa pazarındaki mevcut Volkswagen Cross Up ve Fiat Panda 4×4 gibi modellere rakip olacak. Fiat Panda 4×4 ile gerçek arazi deneyimine yaklaşsa da Opel Adam’da tıpkı VW Cross Up gibi yalnızca ön tekerlekten çekiş sistemi ile sunulacak.

Almanya merkezli otomobil üreticisi Opel’in ufak boyutları ile dikkat çeken şehir otomobili Adam, crossover varyantına kavuşuyor. Mart ayında Opel tarafından Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Opel Rocks konsepti üzerine konumlandırılacak olan Adam, fark edilir derecede yükseltilmiş sürüş yüksekliği ve kalın plastik tamponları ile araziye çıkamayacak olsa da ufak bir arazi aracı görüntüsü sunacak.

Konsept olarak sergilendiğinde Adam Rocks olarak adlandırılsa da 2014 yılının sonlarında satışa sunulması beklenen arazi aracı gibi görünen Adam’ın üretim versiyonunun ismi henüz netleşmiş değil.

Gün geçtikçe Avrupa’da popülaritesi artan crossover tasarımlı otomobillere artan talebi fark edip doğru bir adım atan Opel, IHS Otomotiv kıdemli analisti Ian Fletcher’a göre markanın başlangıç modellerine yardımcı olacak doğru bir hamle yapıyor. Markaya maliyeti oldukça düşük olan birkaç ufak donanım ile oldukça yüksek karlılık sağlanıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda kumaş tavan ile görüntülenen Adam Rocks konsepti de Fiat 500C ve Citroen DS3 modellerine rakip olma potansiyelini ortaya çıkarıyor.

Alman otomobil devi yeni ürünler ile Avrupa’da düşen satışlarını toparlamaya çalışıyor. Öyle ki Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği’ne göre Opel ve kardeş şirketi Vauxhall’ın ilk 8 aydaki satışları Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Bölgelerinde %5 azalarak 534,105 araca düşmüş.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!