Otohaber

Mercedes-Benz Konsept S-Serisi Coupe…

Mercedes-Benz Konsept S-Serisi Coupe

Çekici görünüşü ve kendisine inanan tarzı ile Konsept S-Serisi Coupe Mercedes-Benz’in tasarım felsefesini kusursuz şekilde biçime kavuşturuyor.

Tasarım ikonu
Modern lüksün bir ifadesi olarak duygusal açıklık: Bu fikir Mercedes-Benz’in tasarım felsefesi ve tasarımcılarının odak noktası. Fikrin amacı çok belirgin dış hatlar ve düzgün yüzeyler ile yüksek teknolojiyi bir arada sunmak. Bu da gelenek, duygu ve ilerlemeyi taşıyan tasarım değerleri sayesinde mümkün oluyor. Mercedes-Benz modern ile avangart, gelenek ve ilerleme arasında bir köprü kuruyor. Mercedes-Benz yine bir Mercedes-Benz olarak karşımıza çıkıyor ve yeni tasarım trendlerini kullanırken, geleneğini de canlı tutmayı başarıyor. Tasarımcılar Mercedes-Benz’e özgü tarz özelliklerinden mirasları kullanıyor. Daimler AG’nin Tasarım Başkan Yardımcısı Wagener şöyle anlatıyor: “Yaptığımız işin merkezinde modern lüksün bir ifadesi olarak sadelik ve netlik var. Bilgi ve duygunun iki kutubu gibi.”

Mükemmel oranların akıcı profili
Konsept S-Serisi Coupé’nin akıcı profili modern bir üslupta sadeliği biçime kavuşturuyor. Belirleyici hatları, motor çıkıntısı, vurgulanan jantları, geniş görüşe sahip camları ile Konsept S-Serisi Coupe bir tasarım ikonu olarak karşımıza çıkıyor. İç tasarıma bakıldığında ilk olarak ön panelin ortasına yerleştirilmiş ve tamamen yenilenmiş, dört havalandırma kanalı dikkat çekiyor. Kavisli yüzeyler Konsept S-Serisi Coupe’ye duygusal bir karakter kazandırıyor. İnce ince işlenmiş görünümü ile Coupé’nin klasik güzelliği, modern ve ilerleyen tasarımı ile mükemmel bir uyum gösteriyor.

İlham verici tasarım
Zarafet ve sadelik iç tasarımda da kendisini gösteriyor. Gösterge paneli kesintisiz bir biçimde kapılara kıvrılarak uzanan bir tasarıma sahip. Dalgayı andıran hareket kapı panellerine doğru devam ediyor. Havalandırma kanalları gelecekten gelen ve detaylı bir tasarıma sahip. Kontrast oluşturması için seramiğe benzer görünümle birlikte fırçalanmış ve parlatışmış alüminyum kullanıldı. Alüminyum kontrol öğeleri fonksiyonel ve sade bir tasarım oluşturuken, etrafını saran organik ve avangart biçimle güzel bir kontrast oluşturuyor. Yüzeyi özgür olan alanın üzerinde bulunan, S-Serisi’nden tanıdığımız ekran bizi selamlıyor. Yüksek teknoloj öğeleri gösterge panelinin şık görünümü ile heyecan verici bir kontrast sunuyor. Konsept S-Serisi Coupe’nin tamamen aydınlatılmış göstergeleri daha ince ve daha özgür biçimde karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!