Otohaber

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar 2014

Nissan’ın Avrupa atağı başlıyor. Qashqai ve Juke gibi yüksek yapılı modellerle başarılı satış grafiklerine imza atan marka şimdi de bu pazarın en sevdiği segmentlerden olan C segmenti için yeni bir araç hazırladı.

4.385 mm boya sahip olan hatchback 2.700 mm’lik aks mesafesiyle dikkat çekerken diz ve omuz mesafesi konusunda sınıfının standartlarını zorlayacağı Nissan tarafından açıklandı. Genel olarak yuvarlak olan hatları taze duran otomobilin ön bölümü markanın diğer modellerini andırırken arka bölümde daha köşeli yapıyla birlikte ok ucu biçimli stoplar, alt kısmı V biçimli bagaj kapağı camı ve spoiler görülebiliyor.

İç mekanında büyük bir sürpriz sunmayan otomobilin gösterge tablosu çift yuvarlak gösterge ve araya yerleştirilen ekrandan oluşurken kalın kollara sahip direksiyon simidi, dokunmatik ekranla donatılabilen orta konsol ve dijital göstergeli havalandırma kumandaları dikkat çekiyor.

Kaputu altında iki benzinli, bir de Diesel motor kullanılacak olan Pulsar’ın bütün üniteleri turbo beslemeye sahip. 1.2 litre hacimli benzinli motoru 115 beygir güç üretebilen otomobilin 1.6 litre hacimli ünitesi 190 beygir üretecekken 1.5 litre hacimli Diesel motor 110 beygir güç, 260 Nm tork üretebilecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!