Audi

Offroad kullanım için Crossover Audi A4 Allroad tanıtıldı

Audi A4 Allroad (2016)

Offroad kullanım için Crossover Audi A4 Allroad tanıtıldı

Geçen sene satışa sunulan Audi A4 Sedan ve Avant modelin ardından bu sene Detroit Otomobil Fuarında Audi A4 modelinde geleneksel olan Allroad adlı model tanıtıldı. Avant Allroad modelinde gene olarak bir büyük değişiklik yok. Ön ve arka bölümde daha kalıplı yeni tamponlar, yeni yan etekler ve çamurlukların kenarlarına yeni eklenmiş paneller var. İsteğe göre mat gri veya arabanın gövde renginde sipariş edebilirsiniz. Ayrıca gövde alt koruması ve arkada gümüş renginde difüzör bulunuyor. ‚Allroad‘ logosu çamurlukların üzerini ve bagaj kapağını süslüyor.

Quattro sistemine sahip olan Audi A4 Allroad standart versiyonuna karşı yerden 24 mm daha yüksek, kalın tekerleklere kullanılırsa mesafe 34 mm’e kadar büyüyebiliyor. Alternatif olarak amortisör ayarı olan süspansiyon sistemi seçeneklerde bulunuyor.

Audi A4 Allroad (2016)

İç mekanda ise Avant geleneksel olarak bagajda çok yer sunuyor. 505 litre sunan modelin arka koltukaları indirildiğinde bagajın hacimi 1510 litreye çıkıyor. Bu modelde  otomatik bagajı acma kapama standart. Yolcular için pek bir değişiklik bulunmuyor, dijital kokpit, MMI bilgi ve eğlence sistemi ve güvenlik sistemleri bu modeldede mevcuttur.

6 değişik motor sunan Audi A4 Allroad Quattro’nun iki versiyondan oluşan en üst motoru ise 3.0 litre hacimli 218 ve 272 beygir güç üreten V6 motor bulunuyor. 2.0 litrelik TDI Diesel modelde 163 ve 190 beygirlik motor bulunuyor. 2.0 TFSI Benzim motor 252 beygir güç ve 370 Nm tork üretebiliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!